Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Kocani
 • Bitola
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Orchestra
 • Musicians
 • Festivals
 • Cultural centres
 • Culture & art societies (associations)
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Orchestra

National Institution of Music Ensemble in R.S.M.


 • Address : Ilirija b.b.
 • Place: Tetovo

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Beli Mugri


 • Address : Kej na Revolucijata b.b.
 • Place: Kocani
 • Distance: ≈10737 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bitolski kameren orkestarCategories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dom na kultura


 • Address : Partizanska 12
 • Place: Makedonski Brod
 • Distance: ≈10719 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kocanksi merak


 • Address : Slavcho Stojmenovski 1
 • Place: Kocani
 • Distance: ≈10736 км

Categories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Macedonian Philharmonic (Makedonska Filharmonija)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov b.b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10684 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

Categories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Macedonian Philharmonic-ticket office (Makedonska Filharmonija-Biletara)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10685 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 20:00 • Sat from 10:00 to 14:00

Categories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Mandolinski Orchestra (Mandolinski orkestar)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10684 км

Categories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

MonistraCategories:

musicians, orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Music Education Center (Muzicko edukativen centar)


 • Address : 11-ti Oktomvri 23-b/17
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10685 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 14:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Orkestar Alternator


 • Place: Bitola

Categories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Orkestar DzumbusliiCategories:

musicians, orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Plamenka Trajkovska small classical compositionsPlamenka Trajkovska is an academic musician, violinist with long years of experience in the implementation of music programs for concerts, events, family weddings and celebrations, banquets, formal dinners and cocktails.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/3ec56ae838043cfc41c392d60a9c3e29.jpg?t=true&w=300&h=300

Starogradski melos


 • Address : Karl Libkneht 67-2/11
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10687 км

Categories:

musicians, orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

АД МЕПСО вечерва излезе со реакција по информацијата дека поради испад на далновод на МЕПСО без напојување со струја останал Блок 1 во РЕК Битола. Од АД МЕПСО ...
сите 22 | | | веќе видена

Вчера се одржа редовна седница на Извршниот одбор за поставеноста на монетарната политика на Народната банка, на која беа разгледани најновите податоци и ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателката на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) , Одил РеноБасо ќе дојде во дводневна посета на земјава. Ова ќе биде нејзината втора посета ...
сите 78 | | | веќе видена

Годишната стапка на инфлација во еврозоната во јуни годинава изнесува 2,5 отсто, што е пад од 2,6 отсто во мај. Една година претходно, во јуни 2023 година, ...
сите 27 | | | веќе видена

Хотелиерите и рестораните во Бугарија се подготвени за масовни штрајкови поради драстичното поскапување на струјата за стопанствениците во изминатиот месец. ...
сите 19 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel