Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Tetovo
 • Radovis
 • Ohrid
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Cultural associations
 • Associations
 • Ngo's (charitable & nonprofit non-governmental organizations)
 • Festivals
 • Music management, production & promotion
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Cultural associations

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

American Corner Tetovo


 • Address : Ilirija b.b.
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7393 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 20:00 • Sat from 11:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Naim"s Days (megunarodna literaturna manifestacija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Albanian Woman/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Association 615


 • Address : nas.Klanica 5/17
 • Place: Bitola
 • Distance: ≈7481 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Association of Composers Sokom (Sojuz na kompozitori Sokom)


 • Address : Maksim Gorki 18
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Children art Centre (Detski likoven centar)


 • Address : Nikola Rusinski 1
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Haemus


 • Address : bul.Jane Sandanski 109
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7428 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Jadro - Association of independent culture


 • Address : Albert Ajnshtajn 2
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7423 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kalata


 • Address : Osogovska 17
 • Place: Makedonska Kamenica
 • Distance: ≈7501 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kantakuzina/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Majkovina


 • Address : Bozhidar Adzhija 1
 • Place: Skopje

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Music Youth of Macedonia (Muzicka mladina na Makedonija)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov, MKC 15
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Nobetejiz


 • Address : s.Nova Maala 100
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7541 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ohridski Poetski Biser


 • Address : Sirma Vojvoda 108-6/10
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7440 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Pauna 2019


 • Address : Sirma Vojvoda 108-6/10
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7440 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Plamenka Trajkovska small classical compositions


 • Address : Radishanska 49-b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км

Plamenka Trajkovska is an academic musician, violinist with long years of experience in the implementation of music programs for concerts, events, family weddings and celebrations, banquets, formal dinners and cocktails.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/3ec56ae838043cfc41c392d60a9c3e29.jpg?t=true&w=300&h=300

Struga Poetry Evenings (Struski veceri na poezijata)


 • Address : Brakja Miladinovci 5
 • Place: Struga
 • Distance: ≈7426 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Цената на златото повторно пораснаа на ново рекордно ниво и на њујоршката берза Комекс вчера достигнаа 2.449,89 долари за унца. Аналитичарите велат дека ...
сите 69 | | | веќе видена

Претпазливата монетарна политика и макропрудентата политика, како и зголемената транспарентност на Народната банка одиграа клучна улога во одржувањето на ...
сите 71 | | | веќе видена

Доне Таневски, поранешниот долгогодишен директор и сегашен претседател на Надзорниот одбор на „Македонијатурист“ е купувачот на двата пакети акции кои во текот ...
сите 22 | | | веќе видена

Дигитализацијата, како една од приоритетните области на делување и платформата за забрзан економски раст на Македонија2025, беше една од темите во фокусот на ...
сите 96 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel