Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Orchestra
 • Musicians
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Orchestra in Skopje

Macedonian Philharmonic (Makedonska Filharmonija)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov b.b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

Categories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Macedonian Philharmonic-ticket office (Makedonska Filharmonija-Biletara)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 20:00 • Sat from 10:00 to 14:00

Categories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Mandolinski Orchestra (Mandolinski orkestar)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

Categories:

orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monistra


 • Address : Varshavska 15-b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7849 км

Categories:

musicians, orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Music Education Center (Muzicko edukativen centar)


 • Address : 11-ti Oktomvri 23-b/17
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 14:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Orkestar Dzumbuslii


 • Address : 11-ti Oktomvri 44
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

Categories:

musicians, orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Plamenka Trajkovska small classical compositions


 • Address : Radishanska 49-b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7849 км

Plamenka Trajkovska is an academic musician, violinist with long years of experience in the implementation of music programs for concerts, events, family weddings and celebrations, banquets, formal dinners and cocktails.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/3ec56ae838043cfc41c392d60a9c3e29.jpg?t=true&w=300&h=300

Starogradski melos


 • Address : Karl Libkneht 67-2/11
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7856 км

Categories:

musicians, orchestra

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска ги додели 133-те договори, со вкупна вредност од над 1,2 милион евра, ...
сите 45 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, на денешната седница за пратенички прашања во Собранието рече дека грижата за граѓаните е преку дела, што го покажува и денешното ...
сите 162 | | | веќе видена

„Воопшто не е изненадување што ДПМНЕ е против новиот 9-ти пакет антикризни мерки со кој 662 милиони евра завршуваат кај граѓаните, пензионерите, учениците, ...
сите 129 | | | веќе видена

Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот на Република Северна Македонија, денеска во Битола, ги промовираше резултатите од спроведувањето на двогодишниот ...
сите 16 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel