Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Tetovo
 • Strumica
 • Ohrid
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Folklore ansambles & dance studios
 • Culture & art societies (associations)
 • Choirs
Повеќе филтриПомалку филтри

Folklore ansambles & dance studios по градови

Bitola Gostivar Kocani Makedonski Brod Ohrid Skopje Strumica Tetovo Veles Vinica

Радиус (100км)

Folklore ansambles & dance studios

Iljo Anteski -Smok


 • Address : 29-ti Noemvri 65 lok.5
 • Place: Tetovo

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Shka Iliret/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Albanian National Ensemble (Nacionalen Albanski Ansambl)


 • Address : Filip Vtori Makedonski (Stiv Naumov) 11
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ansambli-Filigrani/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Braka Ginoski


 • Address : Chede Filipovski b.b.
 • Place: Gostivar
 • Distance: ≈7829 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dom na kultura


 • Address : Partizanska 12
 • Place: Makedonski Brod
 • Distance: ≈7869 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Folklore Ensemble-Kocani (Folklor ansambl-Kocani)


 • Address : Marshal Tito b.b.
 • Place: Kocani
 • Distance: ≈7922 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Folkloristi


 • Address : Rashanec, s.Leskoec 124
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7865 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Folklorna niza


 • Address : Blagoj Jankov Mucheto b.b.
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7969 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Folklorni Biseri


 • Address : bul.ASNOM (AVNOJ) 74
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7855 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Goce Delcev-Bitola (Goce Delcev-Bitola)


 • Address : Partizanska b.b.
 • Place: Bitola
 • Working Hours: Mon - Fri from 18:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Goce Delchev


 • Address : s.Bosilovo 245
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7975 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

KUD Kisela Voda


 • Address : Bozhidar Adzhija 1
 • Place: Skopje

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

KUD Kole Nedelkovski


 • Address : Andon Shurkov b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7892 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kitka/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Studio Etnos


 • Address : Zlate Mihajlovski 26
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7847 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tanec


 • Address : Venijamin Machukovski 7
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7853 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

На глобалните пазари, цените на нафтата паднаа за околу 2 отсто минатата недела, бидејќи трговците се скептични за намалувањето на производството на ОПЕК и ...
сите 60 | | | веќе видена

Не престануваат да поскапуваат кредитите во земјава. Каматната стапка на новоодобрените кредити, иако минорно, сепак, се зголемила во октомври годинава во ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска ги додели 133-те договори, со вкупна вредност од над 1,2 милион евра, ...
сите 45 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, на денешната седница за пратенички прашања во Собранието рече дека грижата за граѓаните е преку дела, што го покажува и денешното ...
сите 162 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel