Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Tetovo
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Choirs
 • Culture & art societies (associations)
 • Ngo's (charitable & nonprofit non-governmental organizations)
 • Folklore ansambles & dance studios
Повеќе филтриПомалку филтри

Choirs по градови

Gostivar Skopje Tetovo Vinica

Радиус (100км)

Choirs

Lale-city Children Choir (Lale-gradski detski hor)


 • Address : Goce Delchev (Boris Kidrich) 234
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7392 км

Categories:

choirs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Menada-city Women Youth Choir (Menada-gradski zenski mladinski hor)


 • Address : Goce Delchev (Boris Kidrich) 234
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7392 км

Categories:

choirs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Braka Ginoski


 • Address : Chede Filipovski b.b.
 • Place: Gostivar
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

KitkaCategories:

choirs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

MKC Women Youth Choir (MKC Zenski Mladinski Hor)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov 15
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 08:00 to 22:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Zlata Meglenska/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Државниот пазарен инспекторат минатиот месец спровел повеќе од 1.500 надзори на цела територија на Македонија при што за констатираните прекршоци на субјекти ...
сите 41 | | | веќе видена

Земјите од ЕУ го прифатија предлогот на Европската комисија за ограничување на цените на руските нафтени деривати, објави денеска Ројтерс. Европските дипломати ...
сите 29 | | | веќе видена

Оваа година швајцарската компанија Нестле ќе мора дополнително да ги зголеми цените на своите прехранбени производи за да ги компензира повисоките трошоци за ...
сите 56 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel