Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Manastir
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Shkolla për gjuhë të huaja
 • Qendra edukimi
 • Shkolla për kompjutera
 • Përkthyesë
 • Përkthyesë gjyqsorë
 • Shkolla Private
 • Qendra Për Edukim Dhe Argëtim Të Fëmijëve
 • Kompjutera - Rrjete Kompjuterike - Dizajn Dhe Instalim
 • Kompjutera - Softuer Kompjuterik - Tregti
 • Kompjutera - Softuer Kompjuterik - Zhvillim
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Shkolla për gjuhë të huaja në Manastir

Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување

Anglliski kllub


 • Adresa: Vasko Karangellevski 41-2/5
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7907 км
 • Orari i punës: Ha - Sh nga 09:00 deri më 22:00

Центарот за странски јазици „Англиски клуб“ е друштво за образование и деловни услуги кој Ви нуди: •Курсеви за предшколска возраст •Курсеви за школска возраст •Курсеви за средношколци •Курсеви за студенти •Курсеви за возрасни •Брз курс за изучување на јазик •Припрема по училишна програма •Самостојни часови

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1558340241_54.png?t=true&w=300&h=300

ABC school


 • Adresa: Kuzman Josifovski 88
 • Vendi: Manastir

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Aleanca franceze


 • Adresa: Pece Matiçevski 39 (Leninova)
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bi Smart Pllus


 • Adresa: Vasko Karangellevski 41 lam.4/72
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7907 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 20:00

Пауза 13:00-16:00 часот.

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Big Ben


 • Adresa: Kliment Ohridski p.n. , Pellagonka 2
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Delfin Shule


 • Adresa: Kiçevo 5
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 11:00 deri më 22:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Eli-2000


 • Adresa: Sterjo Gjorgjiev 6
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 09:30 deri më 20:30

Пауза: Пон-Пет 14:30-17:30ч

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Fun Haus


 • Adresa: Kliment Ohridski 3-v
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Get Edukacija


 • Adresa: Cane Vasilev 15
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Integra ultra


 • Adresa: Streja Nahmijas 5
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kora Sams


 • Adresa: Zaharija Shumlanska 35 (Prilepska)
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Leksika


 • Adresa: Filipi i Dyte Maqedonas 15/4 (Ivan Millutinoviq)
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 09:00 deri më 16:00 • Sh nga 09:00 deri më 13:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Lingva


 • Adresa: Shirok Sokak 65 (Marshall Tito)
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 10:00 deri më 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Llogos Pllus


 • Adresa: Dimçe Llahçanski 74
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7906 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Lootus J


 • Adresa: Shën Kliment Ohridski , Pellagonka 2
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Megasoft plus


 • Adresa: Shën Kliment Ohridski, Pellagonka 2 llam.4/2
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 07:30 deri më 15:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Memeks


 • Adresa: Vasko Karangelleski p.n. llam.1 llok.100
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7907 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Mist English Together


 • Adresa: Zaharija Shumlanska 33/7 mezanin (Prilepska)
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Qendra për gjuhë gjermane


 • Adresa: Kliment Ohridski 35 lam.4 kati 3
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 20:00 • Sh nga 08:00 deri më 13:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ready for english


 • Adresa: Pavell Shatev p.n. (Jadranska)
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7906 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Mapa

Каков маестрален прц! ни направи матриксов наречен живот, тоа е чудо едно. Денеска имаме работи кои до вчера ги сонувавме, ама, џабе ни се. Водзухор никогап ...
сите 17 | | | веќе видена

Ви го претставуваме кредитниот пакет “Доверба” на Централна кооперативна банка кој е наменет за вработени во бонитетни фирми одобрени од страна на Банката, ...
сите 210 | | | веќе видена

Во вечерашниот ТВ настап , српскиот претседател Александар Вучиќ, претставувајќи ги новите мерки рекол дека се размислува на секој граѓанин на Србија да му ...
сите 30 | | | веќе видена

Микропретријатијата од услужната дејност, пред сѐ продавниците и бутиците, од Владата бараат за три месеци бруто платите за вработените да бидат на товар на ...
сите 77 | | | веќе видена

Дополнителната министерка за финансии Гордана Димитриевска-Кочоска на Фејсбук искоментира на седницата на Економскиот совет не биле ставени предлог мерките ...
сите 26 | | | веќе видена
 

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj