Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Tetovo
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Foreign missions & international organisations
 • Technical assistance & aid (foreign donor organisations)
 • Foreign language schools
 • Ngo's (charitable & nonprofit non-governmental organizations)
 • Cultural centres
 • Human Rights Organisations
 • Foundations & Institutes
Повеќе филтриПомалку филтри

Foreign missions & international organisations по градови

Bitola Skopje Tetovo

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Foreign missions & international organisations


American Corner Tetovo


 • Address : Iliria b.b.
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7393 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 20:00 • Sat from 11:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Francuska Alijansa (Aliance Francaise) - Tetovo


 • Address : Dervis Cara 18
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7393 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 11:00 to 17:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

BIRN Macedonia


 • Address : bul.St.Kliment Ohridski 24-1/2
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Constant Mission of World Bank (Postojana misija na Svetska Banka)


 • Address : Aminta III 34 (Leninova)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Delegation of Europien union (Delegacija na evropska komisija)


 • Address : Sv.Kiril I Metodij 52-b (M.H.Jasmin)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

EBOR ASB


 • Address : Filip Vtori Makedonski 3, TC Soravija kat 7 (Vasil Adzelarski)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

European Bank for Renewal and Development EBRD


 • Address : Filip Vtori Makedonski 3, TC Soravija kat 7 (Vasil Adzelarski)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Fridrih Ebert-fundation


 • Address : Borka Tallevski 42/6
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

GOETHE-Institute Skopje


 • Address : bul.8-mi Septemvri 18-1/5 (Oktomvriska Revolucija)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Helsinki Committee - free legal aid


 • Address : Naum Naumovski Borce 83
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Helsinski Committee for Human Rights (Helsinski komitet za covekovi prava)


 • Address : Naum Naumovski Borce 83
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

IOM - International Organization for Migration (IOM - Megjunarodna Organizacija za Migracija)


 • Address : Oslo 6
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

MARRI Regional Center-Regional Initiative on Migration, Asylum and Refugees Skopje


 • Address : bul.Goce Delcev b.b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7426 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Miroven korpus/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

NATO office


 • Address : Orce Nikolov 116
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Смислено сценарио за пропаст на банката, кое се кроело неколку месеци наназад за да можат блиски луѓе да си ги повлечат парите од Еуростандард. Но и избрзана ...
сите 51 | | | веќе видена

Пензионерите, лицата кои земале плата преку Еуростандард, како и примателите на социјален и детски додаток, ќе мора да си отворат сметки во друга банка, каде ...
сите 300 | | | веќе видена

Трите земји од регионот на југоисточна Европа забележаа историски падови на брутодомашниот производ во последниот квартал поради пандемијата на коронавирусот. ...
сите 80 | | | веќе видена

По реакциите на граѓаните дека не добиваат редовно сметки за струја, но затоа им се наплаќаат долгови, од ЕВН топката ја префрлаат на Македонски пошти, од каде ...
сите 38 | | | веќе видена

За Британците Македонија е најевтина земја во Европа, сосе кафе, теретана и деловен ручеk. Македонија е најевтината земја во цела Европа за Британците да се ...
сите 2 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel