Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Foreign missions & international organisations
 • Technical assistance & aid (foreign donor organisations)
 • Foundations & institutes
 • Ngo's (charitable & nonprofit non-governmental organizations)
 • Human rights organisations
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Foreign missions & international organisations in Skopje


BIRN Macedonia


 • Address : bul.St.Kliment Ohridski 24-1/2
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Constant Mission of World Bank (Postojana misija na Svetska Banka)


 • Address : Aminta III 34 (Leninova)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Delegation of Europien union (Delegacija na evropska komisija)


 • Address : Sv.Kiril I Metodij 52-b (M.H.Jasmin)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

EBOR ASB


 • Address : Filip Vtori Makedonski 3, TC Soravija kat 7 (Vasil Adzelarski)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

European Bank for Renewal and Development EBRD


 • Address : Filip Vtori Makedonski 3, TC Soravija kat 7 (Vasil Adzelarski)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Fridrih Ebert-fundation


 • Address : Borka Tallevski 42/6
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

GOETHE-Institute Skopje


 • Address : bul.8-mi Septemvri 18-1/5 (Oktomvriska Revolucija)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Helsinki Committee - free legal aid


 • Address : Naum Naumovski Borce 83
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Helsinski Committee for Human Rights (Helsinski komitet za covekovi prava)


 • Address : Naum Naumovski Borce 83
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

IOM - International Organization for Migration (IOM - Megjunarodna Organizacija za Migracija)


 • Address : Oslo 6
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

MARRI Regional Center-Regional Initiative on Migration, Asylum and Refugees Skopje


 • Address : bul.Goce Delcev b.b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7426 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Miroven korpus/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

NATO office


 • Address : Orce Nikolov 116
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

OBSE


 • Address : bul.8-mi Septemvri 16 (Oktomvriska Revolucija)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 17:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Transparency Internacional Macedonia


 • Address : Naum Naumovski Borce 58
 • Place: Skopje
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Нискобуџетниот авиопревозник „Рајанер“ го претстави зимскиот ред на летање од и до аеродромот во Загреб, кој вклучува летови до 24 дестинации во 16 земји, ...
сите 61 | | | веќе видена

Вкупните депозити, во август, на годишна основа, се повисоки за 9,9 проценти, при раст кај двата сектора – корпоративен и домаќинства, којшто е поистакнат кај ...
сите 59 | | | веќе видена

Се намалува просечната плата во земјава, објави државната статистика. Во јули изнесува 28.540 денари и е за 204 денари пониска од просекот во јуни. Намалување ...
сите 72 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост, Горан Герасимовски, денеска беше на работен состанок со Антони Пешев – извршен директор на Стопанска ...
сите 55 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel