Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Stip
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Dancing schools
 • Aerobics
 • Ballet schools
 • Yoga
 • Dance groups (dance companies)
 • Gymnastics - Clubs
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Dancing schools

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Queens dance club


 • Address : 16-ta Makedonska Brigada 5
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7426 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Rebis


 • Address : bul.8-mi Septemvri (Oktomvriska revolucija) 2/2
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7423 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 17:00 to 21:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Rebis/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Rekretiva


 • Address : Kole Nedelkovski 50
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 17:00 to 22:00

Categories:

dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Reverens


 • Address : Kosta Bozov 19
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7542 км

Categories:

dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Risimkin Tancov Centar


 • Address : Vasil Gjorgov 16
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 17:00 to 22:00

Categories:

dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ritam plus


 • Address : M.T.Gologanov (Ivo Lola Ribar) 32
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

Categories:

dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sonata


 • Address : Partizanska 3 lok.1
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7439 км

Categories:

dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

SonrisaCategories:

dancing schools, yoga

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sonrisa fit


 • Address : bul.3-ta Makedonska Brigada 54
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7427 км

Categories:

yoga, dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tancov Klub Dens


 • Address : Ante Hadzhimitkov 10
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7426 км

Categories:

dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Urban Crew


 • Address : 5-ti Kongres 37/2
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7493 км

Categories:

dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Vibe (Vajb)


 • Address : Dame Gruev 5 lok.9-a
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

Categories:

dancing schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

СДСМ обезбедува силна поддршка за земјоделците, со кои се постигнува одржливости и развој на земјоделството, велат од СДСМ. „Се креираат мерки, според ...
сите 63 | | | веќе видена

Се огласија од ЕСМ за последниот тендер даден на Марковски компани на сума од 46 милиони евра. „АД ЕСМ како одговорна компанија ја спроведува активната ...
сите 10 | | | веќе видена

„Со договорот за стратешката инвестиција за изградба на когенеративна централа во Скопје, се обезбедува поевтина струја за граѓаните во наредните 20 години. Со ...
сите 77 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Вонредна помош од речиси 2,5 милиони евра добива А.Д. Македонски железници – транспорт. Намената е за исплата на платите и за ...
сите 26 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel