Пребарувањето е оптимизирано за Skopje

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по дејности

 • Ballet schools
 • Dancing schools
 • Music schools
 • Aerobics
 • Dance groups (dance companies)
Повеќе филтриПомалку филтри

Ballet schools по градови

Kavadarci Probistip Skopje Veles

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Ballet schools

Art Ballet


 • Address : Nikola Parapunov 3-a lok.4/8
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7848 км

Categories:

ballet schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Balerina


 • Address : Ilindenska 55
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7851 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 22:00

Categories:

ballet schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bullfrogs Production (Bullfrogs Produkcija)


 • Address : Mile Pop Jordanov 68 kula 12
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7849 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 12:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Crescendo/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Detski svet


 • Address : Kej Dimitar Vlahov, MKC b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Diadema


 • Address : bul.Jane Sandanski 70/1-1
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7855 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Eureka/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ilija Nikolovski Luj-Muzicko Baletsko Uciliste


 • Address : Crvena Skopska Opshtina 4
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

LebedCategories:

ballet schools

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Macedonian Opera and Ballet-MOB (Makedonska opera i balet)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1414583089_49.png?t=true&w=300&h=300

Rebis


 • Address : bul.8-mi Septemvri (Oktomvriska revolucija) 2/2
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7850 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 17:00 to 21:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Rebis/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Reverans


 • Address : bul.Jane Sandanski 116-5/4
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7855 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 18:00 to 21:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Anabela


 • Address : Ljubljanska b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7893 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 17:00 to 21:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Baletsko studio


 • Address : Cvetko Tonev, Dom na kultura b.b.
 • Place: Probistip
 • Distance: ≈7901 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 07:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Lazo Micev-Rale


 • Address : Brakja Miladinovci b.b.
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7928 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Време зa читање: 2 минути Граѓаните кои струјата ја користат рационално за потребите во домаќинствата, не треба да стравуваат од можни ценовни шекови. Повисоки ...
сите 51 | | | веќе видена

Владата го разгледа и утврди текстот на Предлогот на закон за финанска поддршка на социјално ранливи категории на граѓани, за справување со енергетската и ...
сите 79 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се ...
сите 42 | | | веќе видена

Во рамките на Втората фаза од Регионалната програма за зајакнување на капацитетите на централните банки на Западен Балкан, финансирана од ЕУ, започна ...
сите 46 | | | веќе видена

Според министерот за економија Крешник Бектеши, мерките ги даваат своите резултати во делот на зачувување на животниот стандард. Во случај, како што рече ...
сите 41 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel