Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Culture & art societies (associations)
 • Folklore ansambles & dance studios
 • Choirs
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Culture & art societies (associations) in Skopje

Duffla


 • Address : ul.1, s.Rashche 105
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7411 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Gligor Prlicev


 • Address : Boris Sarafov (4-ti Juli) 79
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7418 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

KUD Kisela Voda


 • Address : Bozhidar Adzhija 1
 • Place: Skopje

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

MKC Women Youth Choir (MKC Zenski Mladinski Hor)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov 15
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 08:00 to 22:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Osten


 • Address : 8-ma Udarna Brigada 2
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Srpski kulturen centar


 • Address : bul.Kocho Racin 14 blok 9
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Благодарение на натамошното зацврстување на својот статус како глобален производствен центар, Виетнам треба да го доживее најбрзиот раст на богатството во ...
сите 16 | | | веќе видена

Изградбата на нови станови во Европа нагло ќе ослаби во наредните години поради зголемените трошоци, објави германскиот институт Ифо, повикувајќи се на ...
сите 42 | | | веќе видена

Скопје се најде на врвот на ТОП 10 европски градови со средна големина според ефективноста, односно рентабилност за инвестирање на рангирањето кое го прави ...
сите 21 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel