Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по дејности

 • Colleges
 • Universities
 • Study abroad - agencies
 • Faculties & colleges
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Colleges

Centre for Foreign Languages (Centar za stranski jazici)


 • Address : Orce Nikolov 155-A
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10683 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

The Centrе for Foreign Languages was established in 1954 and since then has been continuously organizing foreign language classes for learners of different ages and needs.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/07c7d0be0af887dd2f5e5e27f42b07f9.jpg?t=true&w=300&h=300

University American College Skopje


 • Address : bul.3-ta Makedonska Brigada 60
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10687 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 18:00 • Sat from 09:00 to 13:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Сакаме да ги демантираме информациите за затворање на Еуроникел индустри, велат од компанијата.„Сакаме да ја информираме јавноста дека се лажни информациите за ...
сите 8 | | | веќе видена

Советот на Народната банка, на својата редовна седница, донесе одлука за натамошно раздвојување на стапките на задолжителна резерва од валутен аспект, заради ...
сите 45 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel