Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Tirana
 • Stip
 • Struga
 • Sofia
 • Tetovo
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Universities
 • Faculties & colleges
 • Colleges
 • 200 most successful
 • Training
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Universities

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

South Еast European University-SEEU


 • Address : Ilindenska 335
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7394 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

State University of Tetovo


 • Address : Ilindenska b.b.
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7393 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

American University in Kosovo


 • Address : D-r Stojan Nikolikj (Ivan Milutinovikj) b.b.
 • Place: Pristina

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

American university (Amerikanski Univerzitet)


 • Address : Slavejkov 8
 • Place: Sofia

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

American university in Bulgaria (Amerikanski Univerzitet vo Bugarija)


 • Address : 1 G.Izmirliev 2700
 • Place: Blagoevgrad

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Central European University (Centralno Evropski Univerzitet)


 • Address : Nador Utca 9
 • Place: Budapest

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Drzaven Universitet Tetovo


 • Address : Vlado Maleski b.b.
 • Place: Struga
 • Distance: ≈7426 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 15:00

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

ECPD Sectiona Institute for Development studies (ECPD Regionalen Institut za razvojni studii)


 • Address : Jordan Mijalkov (Zheleznichka) 30/1
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ekonomski Fakultet Ljubljana vo Skopje


 • Address : Orce Nikolov 188
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Epoka University (Univerzitet Epoka)


 • Address : Drachka Ulica b.b.
 • Place: Tirana

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Europa prima


 • Address : Nikola Rusinski 1
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

European university (Evropski Univerzitet)


 • Address : bul.Sv.Kliment Ohridski 68
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

FON-First Private University (FON-Prv Privaten Univerzitet)


 • Address : JNA b.b.
 • Place: Struga
 • Distance: ≈7427 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

FON-First Private University (FON-Prv Privaten Univerzitet)


 • Address : bul.Kiro Gligorov (Vojvodina) 5
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7428 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

FON-First Private University (FON-Prv Privaten Univerzitet)


 • Address : Elka Jankova b.b.
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7544 км

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Faculty of Educational Sciences


 • Address : Krste Misirkov 10-a
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7493 км

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Faculty of Philology (Filoloski fakultet)


 • Address : Krste Misirkov 10-a
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7489 км

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

International Slavic Institute


 • Address : Marshal Tito 77
 • Place: Sveti Nikole
 • Distance: ≈7469 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

International University of Sarajevo


 • Address : Paromilinska 66
 • Place: Sarajevo

Categories:

universities

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Од петок, 1 декември, домаќинствата ќе имаат дневна евтина тарифа за струја од 13 часот до 15 часот и од 22 часот до 7 часот секој ден, како и цел ден недела. ...
сите 117 | | | веќе видена

Земјава и Унгарија ќе се координираат во однос на преземањето активности за обезбедување на енергетска безбедност на двете земји и сигурност во снабдувањето со ...
сите 14 | | | веќе видена

„Воопшто не е изненадување што ДПМНЕ е против новиот 9-ти пакет антикризни мерки со кој 662 милиони евра завршуваат кај граѓаните, пензионерите, учениците, ...
сите 129 | | | веќе видена

Народната банка на Македонија засега нема да го следи трендот на централните банки во светот, кои од почетокот на минатиот месец првпат од јануари 2021 година ...
сите 75 | | | веќе видена

Традиционалната работа „од 9 до 5“ се повеќе станува минато, како концепт кој го заменуваат новите форми на професионален ангажман, со работа на проекти за ...
сите 15 | | | веќе видена

Зоран Јовановски, познат економист, уште четири години ќе биде член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка. За ова банката ја извести инвеститорската јавност преку ...
сите 8 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel