Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по дејности

 • Vocational education
 • Foreign language schools
 • Schools - evening classes
 • Schools for adults (vocational)
 • Hairdressers & beauticians - training
 • Schools - Computers
 • Tailors - Schools
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Vocational education

Open Civic University for lifelong studynig


 • Address : Ivo Lola Ribar 96
 • Place: Tetovo

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Joska Svestarot


 • Address : Blagoj Jankov-Muceto b.b.
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7542 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 19:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Krste Misirkov


 • Address : Ruzveltova 5
 • Place: Bitola
 • Distance: ≈7481 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

OJU Kuzman Shapkarev


 • Address : bul.Turisticka 79
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7438 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Otvoren gragjanski univerzitet-Negotino


 • Address : Dame Gruev b.b.
 • Place: Negotino
 • Distance: ≈7502 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 07:00 to 22:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Rabotnicki Univerzitet-Krste Misirkov


 • Address : Aleksandar Makedonski 72 (Marsal Tito)
 • Place: Kicevo
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Vanco Prke


 • Address : Vanco Prke 125 lok.22
 • Place: Stip

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Workers University - Strumica (Rabotnicki univerzitet-Strumica)


 • Address : Blagoj Jankov-Muceto b.b.
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7542 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 19:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Workers University - Veles (Rabotnicki univerzitet-Veles)


 • Address : Kresnensko vostanie 1 (Ivo Lola Ribar)
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7467 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Workers university-Prilep (Rabotnicki univerzitet-Prilep)


 • Address : Prilepski Braniteli b.b. (Marksova)
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈7474 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 21:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Зоран Здравев поднел оставка од функцијата неизвршен член на Одборот на директори на македонската фабрика за чоколади „Европа“. За оваа промена извести ...
сите 36 | | | веќе видена

Доколку итно и недоложно не се исплати поддршката за туристичко-угостителскиот сектор предвидена со петтиот пакет мерки и не се обезбеди дополнителна директна ...
сите 91 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel