Пребарувањето е оптимизирано за Skopje

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по дејности

 • Education - organisations
 • Information centres
 • Schools for persons with special needs
 • Secondary schools
Повеќе филтриПомалку филтри

Education - organisations по градови

Skopje Stip

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Education - organisations

British Information Centre (Britanski Informativen centar)


 • Address : bul.Goce Delchev 6
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

DAAD


 • Address : Arhimedova 5
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7426 км
 • Working Hours: Mon - Wed from 09:00 to 14:00 • Thu from 09:00 to 13:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Educational Center for Adults (Centar za obrazovanie na vozrasni)


 • Address : Dimitija Chupovski (Veljko Vlahovikj) 13
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

KDS


 • Address : Albert Ajnshtajn 8/18
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7423 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

National agency for European educational programs and mobility


 • Address : bul.K.J.Pitu 17
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7426 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Naum Ohridski (Sv.Naum Ohridski)


 • Address : Vasil Gjorgov 47-b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

DSU for education and rehabilitation - Iskra


 • Address : Ribnik 14
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7492 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 07:30 to 15:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Новите работни места создадени од американските работодавци се зголемија за 517.000 во јануари. Растот на новите работни места е изненадувачки силен во услови ...
сите 63 | | | веќе видена

Околу 200 компании кои оствариле над 10 милиони евра профит ќе бидат опфатени со т.н. данок на солидарност, а сумата што се предвидува да се добие од овој ...
сите 71 | | | веќе видена

Со раст на нето-добивката, силна кредитна поддршка на населението и набизнис-секторот, како и со раст на бројот на клиенти и депозити, Стопанска банка ...
сите 79 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши, преку објава на „Фејсбук“ денес изнесе одредени тврдења во однос на домашниот пазар со природен гас кои што се ...
сите 75 | | | веќе видена

Земјите од ЕУ го прифатија предлогот на Европската комисија за ограничување на цените на руските нафтени деривати, објави денеска Ројтерс. Европските дипломати ...
сите 38 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel