Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Bitola
 • Stip
 • Strumica
 • Kavadarci
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Children's educational centres
 • Foreign language schools
 • Children's game centres, entertainment & nursing
 • Education centres
 • Private schools
 • Cultural Centres
 • Preschools & Kindergartens - Private
 • Mathematics Schools
 • Schools - Computers
 • Private Tutoring Classes (School Related)
Повеќе филтриПомалку филтри

Children's educational centres по градови

Bitola Kavadarci Skopje Stip Strumica Tetovo

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Children's educational centres


Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување

ParkingInternet accessWi-Fi Zone7 days a weekAirconditioned

Dzamping Klej


 • Address : M.T.Gologanov 54
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 10:00 to 22:00

JumpingClay е совршен материјал за 3D моделирање. Најмеката и најлесната глина на светот лесно се оформува, се суши при контакт со воздух и не прави неред. Затоа децата ја обожаваат, но и возрасните во многу делови од светот.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1575384532_55.png?t=true&w=300&h=300

SEEU TechPark


 • Address : Ilindenska 335/700-a
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7393 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ars lamina


 • Address : Stiv Naumov 102-g
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7427 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Blagoj Muceto (dom za deca i mladi)


 • Address : Blagoj Jankov-Muceto 37
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7542 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Center for Education Plus


 • Address : Dimitar Mirasciev 22
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7426 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 10:00 to 18:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Detelinka


 • Address : Hristijan Karpos 96
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7494 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Eduka Mak


 • Address : Mihail Cokov 2-2/12
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Fulpim


 • Address : Braka Hadzi-Tefovi 21
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7500 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Genijalci


 • Address : 11-ti Oktomvri 6-2/4
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Habyland


 • Address : bul.8-mi Septemvri b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 10:00 to 23:00

Дозволете да ви организираме роденден за паметење! Родендените грижливо се организираат и се прилагодуваат на желбите на славеникот/славеничката во договор со родителите.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1561379190_63.gif?t=true&w=300&h=300

IPS


 • Address : Dragisa Misovic 2
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7422 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Izvorce-Montesori


 • Address : Nikola Tesla 11
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7423 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 18:00

The first private pre-school institution in Macedonia was founded in 1991. We work according to Montessori methodology.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1559296040_29.png?t=true&w=300&h=300

Kinder park


 • Address : Kej 13-ti Noemvri 4-a
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 09:00 to 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kinderlend/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kreativa Istok


 • Address : Zlatko Snajder 7-A
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7424 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

LTW Cambridge


 • Address : 16-ta Makedonska Brigada 2/2
 • Place: Skopje

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

LTW Cambridge


 • Address : Tajmiska 10
 • Place: Skopje

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Little Butterflies (Литл Батрфлајс)


 • Address : Gorgi Trajkov 16
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7543 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

MKC Children"s Creative Center (MKC Detski kreativen centar)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov 15, MKC
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 22:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Malac genijalac-Aerodrom/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Најголемата италијанска банка според вредноста на средствата, „UniCredit”, во вторникот објави дека нејзините водечки директори и високи менаџери решиле да се ...
сите 17 | | | веќе видена

Финансиските регулатори склучија Меморандум за меѓуинституционална соработка со кој што ја зајакнуваат соработката во следењето на состојбите во финансискиот ...
сите 53 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel