Пребарувањето е оптимизирано за Tetovë

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по дејности

 • Shkolla për vallëzim
 • Shkolla baleti
 • Aerobik
 • Joga
 • Grupe vallëzimi
 • Shkolla Muzike
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Balet - shkolla

Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување

ParkingQasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner

Sara's DanceКлучот на Ориенталниот танц е тајниот јазик кој раскажува приказна за живот на жените... Нивната страст, духовност, жртвувања, уживања, нивната целосна емоционална драма.


Menada


 • Adresa: Strushka 8
 • Vendi: Tetovë

ALeksandrijaAnabella


 • Adresa: Lublanska p.n.
 • Vendi: Veles
 • Distanca: ≈7893 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 17:00 deri më 21:00

Anastasija centar


 • Adresa: Shirok Sokak 61 kat.2
 • Vendi: Manastir
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 09:00 deri më 21:00

Art Balet


 • Adresa: Nikolla Parapunov 3-a lok.4/8
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7848 км

Kategoritë:

shkolla baleti

BalerinaKategoritë:

shkolla baleti

Bitriks kru


 • Adresa: Ellisie Popovski Marko 31
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7851 км
 • Orari i punës: Ha - D nga 16:00 deri më 23:00

Branimir i Brankica


 • Adresa: Gjorçe Petrov 7-1/1
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7846 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 17:00 deri më 22:00 • Sh nga 10:00 deri më 14:00 • D nga 18:00 deri më 21:00

Brejk a leg


 • Adresa: Venijamin Maçukovski 1-a
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7853 км
 • Orari i punës: Ha - D nga 16:00 deri më 22:00

Bullfrogs Produkcija


 • Adresa: Mille Pop Jordanov 68 kulla 12
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7849 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 12:00 deri më 20:00

Dancers United MK


 • Adresa: Bul.Partizanski Odredi 62
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7849 км
 • Orari i punës: Ha - Sh nga 18:00 deri më 22:00 • D nga 15:00 deri më 20:00

Detski svet


 • Adresa: Kej Dimitar Vllahov p.n., MKC
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7852 км

Diadema


 • Adresa: Bul.Jane Sandanski 70/1-1
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7855 км

Institut Tangom


 • Adresa: Kolle Nedellkovski 63
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7851 км

KaDance


 • Adresa: rr.516 nr.4
 • Vendi: Shkup

LebedKategoritë:

shkolla baleti

Mapa

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 43 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светскиот пазар е во пад за повеќе од два проценти, бидејќи инвеститорите се плашат од влијанието на епидемијата на вирусот корона врз ...
сите 20 | | | веќе видена
 

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj