Srce-Qendra për sëmundje të brendshme

Punojmë 6 ditë në javëQasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: bul.Brigada e 3-të Maqedonase 45
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈10687 км

  • Telefon 2: 071 319208
  • Faksi: 02 3217016
  • Orari i punës: Ha - Enj nga 08:00 deri më 19:00
    Pr nga 08:00 deri më 18:00
    Sh nga 09:00 deri më 13:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{sq}logo_1635337366_35.png?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Нутриција (human nutrition) е наука за исхраната и нејзината поврзаност со здравјето.

Нејзина цел е да делува превентивно и терапевтски, да го промовира оптималното здравје на човекот и да се намали ризикот од хронични дегенеративни заболувања како што се атеросклероза, кардиоваскуларни заболувања, карцином и др.

Одделот за диететика и диетотерапија во Центарот за внатрешни болести СРЦЕ врши интегриран пристап во превенцијата и лекувањето на здравствени состојби и болести кај кои промените во начинот на исхрана се дел од терапијата пропишана и базирана на научни докази во многу медицински светски водичи за превенција и лекување на болестите.

Диетолошки и диетотерапевтски услуги:

нутриционистички преглед
проценка на метаболен статус
дијагностичко - метаболен преглед
контролен преглед
одредување на состав на телото со InBody 720 анализатор
интолеранција на храна на повеќе од 250 намирници по бескрвен пат (биорезонантен метод)
изготвување индивудуален режим на исхрана
консултации со нутриционист и лекар специјалист
издавање суплементација и/или терапија од страна на лекар специјалист
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj