Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Охрид
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Ресторани
 • Хотели
 • Дома си е дома - туристички аранжмани
 • Ресторани - рибни
 • Ресторани - пицерии
 • Ресторани - Национални
 • Кафе-Барови И Кафе-Клубови
 • Апартмани И Приватни Соби - Изнајмување
 • Плажи
 • Гостилници
 • Ресторани За Свадби
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Ресторани во Охрид


Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување

ПаркингДостапен интернетРаботиме нон-стопКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДопуштено за децаБазен

Вила Дионис


 • Адреса: нас.Лагадин
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7871 км
 • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

Вила Дионис се наоѓа во елитната туристичка населба Лагадин, на 7км од Охрид.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1530102570_7.png?t=true&w=300&h=300

Алегро


 • Адреса: бул.Туристичка 50
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Антико-Antico


 • Адреса: Цар Самоил 30
 • Место: Охрид

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ариз


 • Адреса: Гоце Делчев 62
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7865 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бела каса


 • Адреса: с.Црвена Вода
 • Место: Охрид

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Белведере


 • Адреса: нас.Св.Стефан б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7868 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Белведере


 • Адреса: Кеј Македонија (Кеј Маршал Тито) 2
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км
 • Работно време: Пон - Чет од 08:00 до 00:00 • Пет - Нед од 08:00 до 01:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Билјанини Извори


 • Адреса: кај Биљанини извори-Студенчишта
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7868 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 00:00 • Саб - Нед од 08:00 до 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бистро корнер


 • Адреса: Македонски Просветители
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бистро Вилиџ


 • Адреса: 7-ми Ноември 180
 • Место: Охрид

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бич бар 2


 • Адреса: Стив Наумов 47
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7865 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Боби


 • Адреса: Железничка 98
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7865 км
 • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 23:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Боем


 • Адреса: бул.Туристичка 75
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бонанца


 • Адреса: Свети Стефан 2
 • Место: Охрид

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Браво


 • Адреса: с.Велестово
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бриони


 • Адреса: Гоце Делчев 54
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Булевар


 • Адреса: бул.Туристичка 75
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бургер Булс


 • Адреса: Македонски Просветители б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 22:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вива Ксантика


 • Адреса: Цар Самоил 23
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км
 • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 00:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Де Лаго


 • Адреса: Цар Самоил 16
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км
 • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Св.Софија


 • Адреса: Коста Абраш 64
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7866 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 206 | | | веќе видена

Германските амбасадори од регионот ја посетија фабриката Дрекслмајер во Кавадарци. Дипломатите беа дочекани од менаџментот на Дрекслмајер и заедно направија ...
сите 10 | | | веќе видена

Народната банка се вбројува меѓу централните банки коишто и покрај пандемијата, без прекин ја унапредуваат својата статистика. Конкретна потврда за тоа е ...
сите 84 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи