Психолошки Центар Алтернатива

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Јане Сандански 65
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7428 км
  • Локација: позади ТЦ Капитол

  • Телефон 2: 02 2450671
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/58e6dd8a91d10571a1941a3dfa0dcdfa.jpg?t=true&w=300&h=300


Психолошки центар алтернатива
Центар за психотерапија, психодијагностика, советување и едукација

ПСИХОТЕРАПИЈА
• Индивидуална
• Брачна/Партнерска
• Родителска
• Работа со деца и млади
• Семејна

ПСИХОДИЈАГНОСТИКА
Проценка на: интелектуални капацитети, структура на личност, квалитативна проценка на органски мозочни промени и севкупно функционирање на личноста

ЕДУКАТИВНИ ПРОГРАМИ за стручни лица:
• ПСИХОДИЈАГНОСТИКА
• РОРШАХ ПРОЕКТИВНА МЕТОДА

ПСИХОЕДУКАЦАТИВНИ РАБОТИЛНИЦИ за општа популација
• Личен раст и развој
• Емоционално описменување и повисока емоционална интелигенција
• Како до успешен и одржлив брак
• Брачно неверство и други брачни кризи
• Разводен процес и пост-разводни теми и дилеми
• Децата во разводниот и постразводниот период на партнерите
• Родителски радости и грижи
• Училишни и други развојни предизвици на децата
• Врснички булинг и други врснички предизвици
• Адолесценција и адолесцентна криза во семејството
• Тајни и загуби во семејниот систем
• Посвојување и емоционално приврзување за новиот член
• Сексуалност и сексуална ориентација
• Превенција на користење дроги и алкохолни пијалоци
• Изборни теми

КОНСАЛТИНГ И ОБУКИ НА БИЗНИС СИСТЕМИ
• Регрутирање и селекција на кадри
• Организациско планирање и јакнење
• Успешни тимови – Големи достигнувања - Мотивациски стратегии
• Совладување на комуникациски вештини
• Техники на планирање – договарање - преговарање
• Справување со стрес и криза
• Превенција и справување со Синдром на прегорување (Burn-out)

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи