Психолошки центар - Анима

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Наум Наумовски Борче 87-2/6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10683 км

  • Работно време: Пон - Пет од 16:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1505204077_54.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Анима Центарот за личен развој, едукација и психотерапија е формиран од страна на група психолози и психотерапевти кои сакаат да дадат свој допринос во ширењето на психологијата и психотерапијата во Република Македонија и пошироко.

Мисијата на здружението е да дадеме придонес во унапредувањето и подобрувањето на квалитетот на живеење преку пружање на емоционална поддршка, стручна психолошка помош, едукација и развој на личните компетенции, како и стекнување на знаења, развивање на способности и особини на личноста, поттикнување на внатрешната мотивација и развивање на систем на вредности. Визијата на Здружението на граѓани АНИМА е да бидеме препознати како најдобар центар кој ќе пружа психолошка помош, психотерапија и едукација.

Стратешки цели и активности на здружението се:
• Развој и формирање на здрави, задоволни и компетентни личности кои се во контакт и баланс со средината во која живеат
• Унапредување на граѓанското општество и локалните заедници
• Подобрување на квалитетот на живеење преку пружање на емоционална поддршка, стручна психолошка помош, едукација и развој
• Промовирање на соодветен амбиент за емоционална поддршка на ранливи категории, како и за помош и поддршка на одредени категории на лица во посебни околности
• Унапредување на родовата еднаквост и натамошен развој на меѓуетничките, меѓукултурните и меѓурелигиските односи
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи