Нула отпад

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Јосиф Јосифовски Свештарот 37/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10685 км
  • Локација: Кај средно училиште Корчагин


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1606902905_42.jpg?t=true&w=300&h=300


Пет основни принципи на работа на НУЛА ОТПАД:
• Поставување на систем за управување со ОБА и ОЕЕО кој ќе креира најголем еколошки бенефит со минимум економски ресурси и напори
• Калкулација на надоместок кон загадувачите без можност за исплата на дивиденда за оснивачите
• Транспарентно работење со континуирана ревизија
• Рамноправен третман на сите клиенти
• Градење партнерски однос со Владините министерства и локалната самоуправа за остварување на Националните Цели за постапување со отпадни батерии и акумулатори и отпадна електронска и електрична опрема.

Предмет на деловна реализација на Нула Отпад ДОО Скопје е превзимање на обврските во име и за сметка на “производителите” да управува со системот за собирање, преработка и рециклирање на отпадните батерии и акумулатори (ОБА) и отпадната електрична и електронска опрема (ОЕЕО) од крајниот корисник и од поседувачите/трговците, независно од хемиски состав, потекло или датумот кога за прв пат се пуштени на пазар во РМ , преку своите партнери на најефикасен и најефтин начин.

Во системот на НУЛА ОТПАД се вклучени над 100 компании, бројот континуирано се зголемува со вклучување на општествено одговорни компании.

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи