Нула отпад

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Јосиф Јосифовски Свештарот 37/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10685 км
  • Локација: Кај средно училиште Корчагин


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1606902905_42.jpg?t=true&w=300&h=300


Предмет на деловна реализација на Нула Отпад ДОО Скопје е превзимање на обврските во име и за сметка на “производителите” да управува со системот за собирање, преработка и рециклирање на отпадните батерии и акумулатори (ОБА) и отпадната електрична и електронска опрема (ОЕЕО) од крајниот корисник и од поседувачите/трговците, независно од хемиски состав, потекло или датумот кога за прв пат се пуштени на пазар во РМ , преку своите партнери на најефикасен и најефтин начин.

Во системот на НУЛА ОТПАД се вклучени над 100 компании, бројот континуирано се зголемува со вклучување на општествено одговорни компании.

Општествена одговорност
Со развој на сопствениот програм на Општествено одговорно однесување, Друштвото активно учествува во развојот на заедницата во која живее и делува . Наша должност и обврска е да преку применување на Општествено одговорно однесување делуваме на подобрување на квалитетот на живеење и заштита на животна средина.

Развој на мрежа за собирање и превземање на специфичните текови на отпад
Со цел за достапноста на услугите на сите нивоа и во сите градови посебно внимание посветуваме на развојот на мрежата за собирање и собирни центри со постојана тенденција за проширување и усовршување на собирната и транспортната мрежа.

Грижа за животна средина
Преку разбирањето и решавањето на потребите на заедницата поврзани со заштита на животна средина и здравјето на животинскиот , растителен и човекот , градиме взаемна доверба и чувство на достапност на решенијата.

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи