Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Prilep
 • Veles
 • Strumica
 • Struga
 • Krusevo
 • Kavadarci
 • Bitola
 • Ohrid
 • Stip
 • Kumanovo
 • Kicevo
 • Tetovo
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Monuments
 • Museums
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Monuments


MenadaCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Naim FraseriCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

11-ti Oktomvri


 • Address : Mal gradski park
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7969 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Aco Shopov


 • Place: Struga

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Adam Mickjevic


 • Place: Struga

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Aleksandar Makedonski


 • Address : Gradski park Metodija Andonov Chento
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈7902 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Alekso Demnievski Baumen


 • Address : 11-ti Oktomvri b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7892 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Assumption of the Virgin Mary (Uspenie na Sveta Bogorodica)


 • Address : Dimitar Vlahov b.b.
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7919 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 07:00 to 13:00

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Begalci


 • Address : Spomen-park posveten na begalcite i decata na begalcite
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7970 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bitolska tvrdina Dzepane


 • Address : Bitolska kasarna
 • Place: Bitola
 • Distance: ≈7908 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Boris Trajkovski


 • Address : Mal gradski park
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7969 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

ChinarotCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

City clock tower


 • Address : dvor na Sultan-Muratova dzhamija
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Clock tower (Saat Kulata)


 • Address : Kiril i Metodij b.b.
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7920 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dame Gruev


 • Address : Aleksandar Makedonski (Marshal Tito), s.Gradsko b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7913 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dime Turimangov Gorski


 • Address : Brakja Dzhunovi b.b.
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7928 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dimkata Angelov Gaberot


 • Address : Brakja Hadzhi Tefovi 40
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7928 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dzakomo Leopardi


 • Place: Struga

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Gate Makedonija (Porta Makedonija)


 • Address : 11-ti Oktomvri b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

GemidziiCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Откупувачите на тутун годинава склучија околу 30.000 договори со тутунарите за 26,5 милиони килограми на тутун. За разлика од лани, бројот на склучени договори ...
сите 7 | | | веќе видена

Домаќинствата летово може да добијат поевтина струја и плус уште еден час евтина тарифа, најавува претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни ...
сите 18 | | | веќе видена

Германскиот производител на видео игри CipSoft ја објави култната игра „Tibia“ уште во 1997 година. Во моментов има околу 500.000 активни играчи во 77 играчки ...
сите 25 | | | веќе видена

Латвија, Ирска и Италија се на врвот на листата на земји со многу високи просечни приноси за изнајмување во Европа, покажуваат податоците од Глобалниот водич ...
сите 9 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel