Пребарувањето е оптимизирано за Skopje

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Ohrid
Повеќе филтриПомалку филтри

Archaelogical sites по градови

Bitola Ohrid Skopje Veles

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Archaelogical sites

Aqueduct/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kale Fortress/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kapan An/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kurshumli an


 • Address : Atanas Babata p.n.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skupi/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Suli An


 • Address : Bozidar Adzija b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7425 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tauresium/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tumba Madzari/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bay of the Bones Plocha Michov Grad/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Heraklea Lihnestis


 • Address : Heraklea, do ZOO
 • Place: Bitola
 • Distance: ≈7482 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

NU Institute and Museum-Ohrid


 • Address : Boro Sain 10
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7438 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Samoilova tvrdina/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sinan Celebi Tomb/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Stobi


 • Address : Archaeological Site Stobi Gradsko
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7485 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска е вклучена во иницијативата на водечкиот глобален информативен сервис за централно банкарство и ...
сите 16 | | | веќе видена

Расте вредноста на биткоинот. Тој за 24 часа скокна за 4.1 отсто. Биткоинот утрово се тргува по цена од 33.889 долари. Тоа е скок за 8,2 отсто во последната ...
сите 17 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel