Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Битола
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Училишта за странски јазици
 • Едукативни центри
 • Училишта за компјутери
 • Преведувачи
 • Приватни часови (јазични)
 • Преведувачи - Судски
 • Училишта - Приватни
 • Детски Забавни И Едукативни Центри
 • Компјутерски Мрежи - Дизајн И Инсталирање
 • Компјутерски Софтвер - Трговија
 • Компјутерски Софтвер - Развој
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Курсеви за јазик во Битола

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување

Англиски клуб


 • Адреса: Васко Карангелевски 41-2/5
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7907 км
 • Работно време: Пон - Саб од 09:00 до 22:00

Центарот за странски јазици „Англиски клуб“ е друштво за образование и деловни услуги кој Ви нуди: •Курсеви за предшколска возраст •Курсеви за школска возраст •Курсеви за средношколци •Курсеви за студенти •Курсеви за возрасни •Брз курс за изучување на јазик •Припрема по училишна програма •Самостојни часови


АБЦ скул


 • Адреса: Кузман Јосифовски 88
 • Место: Битола

Биг Бен


 • Адреса: Климент Охридски б.б. ,Пелагонка 2
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

Би Смарт Плус


 • Адреса: Васко Карангелевски 41 лам.4/72
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7907 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00

Пауза 13:00-16:00 часот.

Германски-Марија Еминагова


 • Адреса: Филип Втори Македонски 94/15 (Иван Милутиновиќ)
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

Гет Едукација


 • Адреса: Цане Василев 15
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

Делфин Шуле


 • Адреса: Кичево 5
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км
 • Работно време: Пон - Пет од 11:00 до 22:00

Ели-2000


 • Адреса: Стерјо Ѓорѓиев 6
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:30 до 20:30

Пауза: Пон-Пет 14:30-17:30ч

Интегра ултра


 • Адреса: Стреја Нахмијас 5
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

Кора Самс


 • Адреса: Захарија Шумљанска 35 (Прилепска)
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

Лексика


 • Адреса: Филип Втори Македонски 15/4 (Иван Милутиновиќ)
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 16:00 • Саб од 09:00 до 13:00

Лингва


 • Адреса: Широк Сокак 65 (Маршал Тито)
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00

Мист Инглиш Тугедр


 • Адреса: Захарија Шумљанска 33/7 мезанин (Прилепска)
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

Реди фор инглиш


 • Адреса: Павел Шатев б.б. (Јадранска)
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7906 км

Мапа

На македонскиот пазар може да се најдат плински шишиња за домаќинството (плински боци), па дури и боци за технички гасови што се користат за оксигенско ...
сите 56 | | | веќе видена

Инвестицијата во човечкиот капитал, во технологии како и реформи за брза ефикасна администрација, ќе овозможи континуитет во економскиот раст кој пак ќе биде ...
сите 27 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи