Англиски клуб


  • Адреса: Васко Карангелевски 41-2/5
  • Место: Битола
  • Оддалеченст: ≈7479 км

  • Работно време: Пон - Саб од 09:00 до 22:00Слика од локација
Центарот за странски јазици „Англиски клуб“ е друштво за образование и деловни услуги кој Ви нуди:

•Курсеви за предшколска возраст
•Курсеви за школска возраст
•Курсеви за средношколци
•Курсеви за студенти
•Курсеви за возрасни
•Брз курс за изучување на јазик
•Припрема по училишна програма
•Самостојни часови

Сите горе наведени курсеви Ви ги нудиме по англиски, германски и албански јазик.

Исто така имаме курсеви по македонски јазик за странци.

Нашиот центар располага со квалитетен кадар кој преку различни пристапи Ви овозможува лесно и брзо изучување на јазик.

Располагаме со модерна технологија и најсовремени помагала.

Изучувањето на јазик се состои од четири вештини – слушање, читање, зборување и пишување.

За секој завршен курс слушателот добива сертификат за познавање на јазик.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи