Пребарувањето е оптимизирано за Tearce

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Shkup
 • Ohër
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Grupe dhe ansamble vallesh
 • Shoqëri kulturoro-artistike
 • Kor (këngesh)
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Grupe dhe ansamble vallesh

Shka Irate


 • Adresa: f.Dobroshte
 • Vendi: Tearce

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ansambli folklorik-Koçanë


 • Adresa: Marshall Tito p.n.
 • Vendi: Koçanë
 • Distanca: ≈7496 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ansambli per kenge popullore dhe valle Koco Racin


 • Adresa: Jordan Mijalkov 29
 • Vendi: Shkup

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ansambli për këngë dhe valle popullore -Orce Nikolov/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ansambli-Filigrani/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Braqa Gjinoski


 • Adresa: Çede Filipovski p.n.
 • Vendi: Gostivar
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:30 deri më 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Folkloristi


 • Adresa: Rashanec 124 f.Leskoec
 • Vendi: Ohër

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Folklorna niza


 • Adresa: Bllagoj Jankov-Muçeto p.n.
 • Vendi: Strumicë

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Folklorni Biseri


 • Adresa: Bul.ASNOM 74 (AVNOJ)
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7428 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Goce Dellçev-Manastir


 • Adresa: Partizanska p.n.
 • Vendi: Manastir
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 18:00 deri më 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

KUD Kole Nedellkovski


 • Adresa: Andon Shukrov p.n.
 • Vendi: Veles
 • Distanca: ≈7465 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kitka


 • Adresa: F.Istibanjë p.n.
 • Vendi: Vinicë
 • Distanca: ≈7501 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Mirçe Acev


 • Adresa: Drezdenska p.n. k.p.459
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7423 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Shtëpia e Kulturës


 • Adresa: Partizanska 12
 • Vendi: Makedonski Brod
 • Distanca: ≈7441 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Studio Etnos


 • Adresa: Zllate Mihajllovski 26
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7420 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tanec


 • Adresa: Venijamin Maçukovski 7
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7426 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Mapa

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја манипулира јавноста во врска со воведувањето на еколошка такса за горивата со намера да создаде страв кај граѓаните и ...
сите 199 | | | веќе видена

Машката популација има полесен пристап до финансиите. Четириесет и пет отсто од вкупниот број индивидуални кредитокорисници се жени, додека 55 отсто се мажи, а ...
сите 96 | | | веќе видена

Вината на светски препознатливите брендови на „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ повторно го потврдија исклучителниот квалитет. Само во последните два ...
сите 8 | | | веќе видена

Навистина добрата наплата на давачките во буџетот од почетокот на годината, овозможија да се издвојат дополнителни средства за мерки за поддршка на ...
сите 32 | | | веќе видена

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj