Пребарувањето е оптимизирано за Tetovo

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Ohrid
 • Probistip
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Festivals
 • Festivals
 • Advertising & film production
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Festivals


Choir Echo of Tetovo (Tetovski horski odzivi)


 • Address : Goce Delcev 234
 • Place: Tetovo
 • Distance: ≈7819 км

Categories:

festivals, festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Association of Film Worker's of RM (Drustvo na filmski rabotnici na RM)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Balkanski festival na narodni pesni i igri


 • Address : bul.Makedonski Prosvetiteli 4
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7866 км

Categories:

festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Braka ManakiCategories:

festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Buskerfest


 • Address : Slavejko Arsov 2/4
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Day"s of Macedonian Music (Denovi na Makedonskata muzika)


 • Address : Maksim Gorki 18
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7851 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 15:00

Categories:

festivals, festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Detski kulturen centar KaproshCategories:

festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Evrofest


 • Address : Butelska 13-a/1
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7850 км

Categories:

festivals, festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Faculty of Drama Arts (Fakultet za dramski umetnosti)


 • Address : Rugjer Boskovic 22, p.fah 134
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7849 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Fazbabl


 • Address : bul.ASNOM 68/25 (AVNOJ)
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7855 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

FiligraniCategories:

festivals, festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Head Office for Culture and Arts (Direkcija za kultura i umetnost)


 • Address : bul.Sv.Kliment Ohridski 58-b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7851 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Head Office for Culture and Arts (Direkcija za kultura i umetnost)


 • Address : bul.Sv.Kliment Ohridski 58-b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7851 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

Categories:

festivals, festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ilindenski denovi (folkloren)


 • Address : Sirok Sokak 60 (Marsal Tito)
 • Place: Bitola

Categories:

festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Interfest Bitola


 • Address : Skupi 1-a br.14
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7849 км

Categories:

festivals, festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kostoski 2018


 • Address : Dejan Vojvoda 8
 • Place: Ohrid

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

MOT- Mlad Otvoren Teatar (YOT - Youth Open Theater)


 • Address : Kej Dimitar Vlahov 15
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7852 км

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1414746110_06.gif?t=true&w=300&h=300

Ohridsko leto


 • Address : Partizanska 4
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7866 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

festivals, festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Pece Atanasovski (Traditional Folk Songs) (Pece Atanasovski (izvorni narodni pesni))Categories:

festivals

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Граѓаните и компаниите сè повеќе плаќања во земјата вршат со посредство на банките преку користење на кредитните трансфери и платежните картички. Вкупниот број ...
сите 23 | | | веќе видена

Компанијата Еуроимпекс, го продолжува партнерството со меѓународниот проект во рамките на Програмата „Еразмус+“ која се случи во февруари оваа година. ...
сите 9 | | | веќе видена

Фондот за иновации и технолошки развој објави јавен повик за Технолошки развој за брзо прилагодување на КОВИД 19, наменета за микро, мали и средни компании од ...
сите 31 | | | веќе видена

Светска банка објави нова серија белешки кои го разгледуваат влијанието од ковид-19 врз здравствените системи, сиромаштијата и добросостојбата на ...
сите 5 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel