Интеркултура

Јавен превозДостапен интернетКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

 • Адреса: Васко Каранѓелески 27
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10686 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1709192644_18.jpg?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија

  Интеркултура Дооел Скопје е друштво за странски јазици и студио за преводи основано во 2010 година и од самиот почеток успешно работи на овие две полиња. Обезбедуваме јазична обука за возраси и деца уште од првите денови на основање на друштвото како и преведувачки услуги (писмен и устен превод) од македонски кон повеќе странски јазици и обратно. Од 2014 година Интеркултура станува акредитиран член на МАКС – Македонска асоцијација за квалитет во настава по странски јазици која пак како организација е членка на EAQUALS.

  Од 2021 година Интеркултура се здобива со 2 значајни сертификати за квалитет: ИСО 9001 и специјализираниот сертификат за преведувачка дејност ИСО 17100.


  Преведувачки и толкувачки услуги:
  - Писмен превод на документи од сите светски јазици кон македонски јазик и обратно, како и превод од еден на друг странски јазик
  - Устен (консекутивен и симултан) превод од сите светски јазици кон македонски јазик и обратно, како и превод од англиски на друг странски јазик и обратно
  - Превод на аудио и видео материјал, транскрипција
  - Лектура и обработка на текстови (едитирање)
  - Заверка на документи со печат од овластен судски преведувач
  - Услуги за организација на настани, состаноци, работилници, семинари и др.

  Области кои ги покриваме: телекомуникации, информациска технологија, енергетика, обезбедување, право, политика, финансии, економија, законодавство, медицина, маркетинг, веб сајтови, градежништво, механика, уметност, литература, сметководство, ревизија, екологија.


  Јазични курсеви:
  - Општ шпански јазик
  - Општ англиски јазик
  - Општ француски јазик
  - Општ германски јазик
  - Подготовка за Специјализиран курс за деловен англиски јазик (BEC)
  - Стандардни курсеви за деца и за возрасни за сите странски јазици
  - Специјализирани курсеви
  - Подготовка за меѓународни испити

  Покрај овие јазици, нудиме изучување и на други јазици. За повеќе, конктактирајте нè.

  Поврзете се со нас на LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/interkultura-skopje-a5a6863a/
  повеќе
  15%заштеда
  Цена со ДДВ:1.600 ден.1.360 ден.

  Стандарден курс по англиски јазик

  15%заштеда
  Цена со ДДВ:1.800 ден.1.530 ден.

  Бизнис курс по англиски јазик

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:1.200 ден.1.080 ден.

  Курс по француски јазик

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:1.200 ден.1.080 ден.

  Курс по шпански јазик


  Видете ги нашите производи на
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи