А&Н Микрогранулат

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаДостава

  • Адреса: Индустриска зона б.б.
  • Место: Гостивар
  • Оддалеченст: ≈7829 км

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 13:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/a1321ebcd05d2a28837d8dfefb59e1e5.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
А&Н Микрогранулат е производител на индустриски минерали на база на калциум карбонат со висок степен на белина и чистота. А&Н Микрогранулат се занимава со мелење на природен индустриски минерал кој го добива од својот рудник и нуди голем избор на производи: разни фракции на калцит од 0.200 до 3мм и според потребите на клиентот, микронизиран калцит во големина на честички до 5 µ, 10 µ, 20 µ, 40 µ, 63 µ, и 90 µ, и ризла од 1мм да 3мм.

Производите се наменети за градежната индустрија, индустријата за хартија, пластика, бои и лакови, прехрамбената индустрија, козметика и фармацевтската индустрија. Нашите минерали им даваат отпорност, издржливост, пигментација, цврстина, вискозност и други својства на производите кои се користат во различни индустрии. Квалитетот на нашите производи, безбедноста и корпоративната одговорност се принципите врз кои се заснова А&Н Микрогранулат.

Во политиката на нашата компанија, други вредности во кои се става акцент се иновацијата, совршенството, прецизноста и континуираниот напор да ги задоволиме нашите клиенти.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи