Радиус (100км)

Висен Шуле


  • Адреса: Васко Карајанов 6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км
  • Локација: Дебар Маало

  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00Фото и видео галерија

- Училиштето е лоцирано во Дебар Маало (ул. Васко Карајанов бр.6-во близина на министерство за култура) и кај тровскиот Центар Буњаковец (бул. Партизански Одреди, влез 37, спрат 1) и располага со неколку опремени училници кои нудат пријатна атмосфера за учење.
- Училиштето нуди курсеви по германски, англиски,турски, француски, италијански и шпански јазик за сите возрасти и преводи, групна и индивидуална настава, како и дополнителна настава по училишна програма, како и креативен колектив.
- Курсевите се според европска референтна рамка
- Подготовка за меѓународни испити по англиски (FCE, CAE, TOEFL, IELTS) и германски јазик (TestDaF, Zertifikat Deutsch, Goethe-Zertifikat, Start Deutsch)
- Се работи во мали групи (4-7 слушатели во група),
- Општи и судски преводи
- Уверениjа и потврди

Целта на КРЕАТИВНИОТ КОЛЕКТИВ е емоционално, духовно, ментално зајакнување на децата и младите преку поддршка во нивниот креативен развој. Современата педагогија и психологија докажува дека креативноста на младите им помага во себеспознавањето, љубопитноста, емпатијата, комуникациите и инвентивноста. Активностите на креативниот колектив се: креативни предизвици, тимска креативна работа, ракотворби, развој и комуникација со идеи, рециклажа, дизајн, изложби и музика.

Постојат многу причини за изучување на странски јазици, а еве неколку од нив:
-Германскиот јазик е еден од официјалните јазици на Европската Унија и најговорен јазик во Европа, после рускиот. Германија е и најголемиот економски и трговски партнер на Македонија. Познавањето на германскиот јазик е од голема важност за туризмот, економијата, образованието, правото, здравството, културата, науката, технологијата и многу други области.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи