Випро

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Индустриска 60
  • Место: Гевгелија
  • Оддалеченст: ≈7547 км
  • Локација: Прдејци

  • Телефон 2: 02 2783068
  • Факс: 034 217931
  • Работно време: Пон - Саб од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1555918335_32.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ВИПРО ДООЕЛ од Гевгелија е компанија од преработувачката индустрија на храна, која прва го воведе home-made типот на производи во индустриско производство, како што се домашниот ајвар, лутеницата, пинџурот, слаткото и слични други преработки од зеленчук и овошје.

ВИПРО произведува вкупно 4 групи на производи:
• Специјалитети од зеленчук (домашен ајвар, лутеница, малиџано, медитерански пинџур, селски пинџур, закуски со црн патлиџан, домати и тиквици, пасти од маслинки, пасирани домати и др.)
• Кисел програм (корнишони, феферони, лути бабурчиња, цвекло, пиперки, лист од зелка и др.)
• Сладок програм (слатко од јагоди, слатко од диви смокви, слатко од зрели смокви, слатко од тиква, слатко од дуња, слатко од портокал, мармалад од сливи, мармалад од зрели смокви, џем од кајсија и др.)
• Вакуум програма (цела зелка, лист од зелка, мешана салата)
Овие групи имаат различни Випро брендови, односно: Vipro Tradition, Vipro Sunny Taste, Vipro Fresh Morning, Grillco, VISAN, и најновиот, Vipro De Luxe.

Производството се остварува со користење на стари традиционални домашни рецепти и користење на суровини од нашето пошироко подрачје. Многу од начините за квалитетна и успешна обработка на суровините сеуште се применуваат на традиционален начин, посебно модернизирани за индустриско производство. Производството на ВИПРО е успешно дистрибуирано во САД, Канада, Австралија, Англија, Нов Зеланд, Германија, Австрија, Шведска, Данска, Швајцарија, Чешка, Косово, Јордан, Обединети Арапски Емирати, и екс-Југословенските држави.

Стратегијата на ВИПРО е да учествува на домашниот и меѓународниот пазар со здрава, вкусна, сигурна и квалитетна храна. Притоа, повторно го ревитализира вкусот на нашите баби и дедовци, односно дел од вкусовите од Југоисточна Европа, Медитеранот и Македонија, кои се пример за здрава храна.

Императив на фирмата е да ги услужи потрошувачите со соодветни, сигурни, квалитетни, здрави и вкусни производи. Притоа, ВИПРО останува со познатото мото: "Випро производите се дар од боговите".
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Лутеница

Цена со ДДВ:Побарај цена

Летен Пинџур

Цена со ДДВ:Побарај цена

Закуска


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи