Санимпекс

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.8-ми Септември 2/1-12 (Октомвриска револуција)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7850 км
  • Локација: кај хотел Гранд Плаза

  • Телефон 2: 075 250602
  • Факс: 02 3076260
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Фото и видео галерија

Санимпекс важи за лидер во застапувањето, увозот, продажба и дистрибуција на висококвалитетни масла и мазива за автомобили и индустрија од повеќе брендови, сертифицирани според меѓународни норми.

Децениското делување на Арал со автомобилски масла, земајќи го во предвид искуството во технологијата на подмачкување, генерира една од најдобрите и најраспространетите производни линии во светот и тоа:
• Масла за патнички програм
• Масла за мешан возен парк
• Масла за лесно доставни возила
• Масла за тешки комерцијални возила (вклучувајќи моноградни масла и масла за мотори на гас -LNG/CNG)
• Масла за трактори
• EP и HYP масла за менувачи и масла за автоматски менувачи за патнички и теретен програм
• Комбинирани хидраулични/ менувачки масла
• Како и: антифриз, течност за сопирачки, хидраулични течности за хидро-пневматска амортизација , масти и др.
• Масла и мазива за индустрија и тоа: машински и бели масла, масла за прехранбена индустрија, масла за обликување (форма), масла за индустриски менувачи, лепливи мазива, омекнувачки масла, хидраулични масла, индустриски средства за чистење, масла за разладни машини, средства за заштита од корозија, масти за подмачкување, трансформаторски и изолаторски масла, турбински масла, компресорски масла, масла за пренесување на топлина, масла за цилиндари итн

Санимпекс скоро 20 години е присутна во секторот за масла. Со цел преку нашето ангажирање, знаење и услуги, на потенцијалните клиенти и крајните корисници да им понудиме мазива и масла од светски познат бренд, во 1994 година станавме дел од семејството на Aral AG односно овластени застапници и дистрибутери за Р. Македонија.

Доколку имате дополнителни прашање или имате интерес и за другите брендови, Ве молиме слободно и директно да не контактирате на info@sanimpex.com.mk или посетете ја нашата веб страна www.sanimpex.com.mk

Подмачкувајте ги Вашите мотори, агрегати и машини со нас!
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи