Пребарувањето е оптимизирано за Тетово

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
 • Битола
 • Штип
 • Струмица
 • Кочани
 • Прилеп
 • Охрид
 • Велес
 • Валандово
 • Струга
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Едукативни центри
 • Обуки
 • Училишта за странски јазици
 • Консалтинг
 • Училишта за компјутери
 • Здруженија
 • Преведувачи
 • Невладини Организации
 • Менаџмент И Деловни Советници
 • Училишта За Математика
 • Психолози И Психолошки Советувалишта
 • Преведувачи - Судски
 • Детски Забавни И Едукативни Центри
 • Конференции - Организација
 • Приватни Часови (Наставни)
 • Сметководствени Агенции И Услуги
 • Културни Центри
 • Преведувачи - Симултани И Консекутивни
 • Училишта За Возрасни
 • Исо Консалтинг За Системи За Квалитет
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Обуки - центри


Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување

Капитал Академија


 • Адреса: бул.ВМРО 6-1-1-6/31 (Маркс и Енгелс)
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈8079 км

Капитал Медиа Гроуп на 25 септември 2011 година го стартуваше својот проект - Капитал Академија. Проектот е фокусиран на организирање големи деловни конференции, бизнис-форуми, обуки и работилници за поголемо знаење.


Хелен Дорон-Тетово


 • Адреса: Јане Сандански 1
 • Место: Тетово
 • Оддалеченст: ≈8047 км

Академија за протокол


 • Адреса: Златко Шнајдер 6-А/26
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈8079 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

Академика


 • Адреса: Жртви на фашизмот 14
 • Место: Струмица

Алфа Математика


 • Адреса: С.Пирава
 • Место: Валандово

Американско катче


 • Адреса: бул.Гоце Делчев 14
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈8080 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00

Астарта


 • Адреса: Загребска 28 ламела 3
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈8078 км
 • Работно време: Пон - Пет од 17:00 до 22:30

Биг Бен


 • Адреса: Климент Охридски б.б. ,Пелагонка 2
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈8133 км

Бизи би Монтесори


 • Адреса: Димитар Влахов 29
 • Место: Прилеп
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

Бизнис & консалтинг интернационал


 • Адреса: Багдатска 36 б/3-18
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈8077 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

Биро на Кампус Франс


 • Адреса: Св.Кирил и Методиј 49 (М.Х.Јасмин)
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈8079 км

Браинобраин Интернационал


 • Адреса: 50-та Дивизија 26-3/6
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈8080 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

Брајт Кидс


 • Адреса: Париска 22
 • Место: Скопје

Брајт Кидс


 • Адреса: ул.1511 бр.10/а
 • Место: Скопје

Визија


 • Адреса: Ленинова 14-а
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈8197 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00 • Саб од 09:00 до 13:00

Гет Едукација


 • Адреса: Цане Василев 15
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈8133 км

Мапа

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, присуствуваше на отворањето на јубилејната манифестација “Валандовска ...
сите 25 | | | веќе видена

Коцкањето е многу опасна работа, тоа е еден лавиринт во кој посебно младите многу лесно можат да се изгубат, велат од движењето „Анти коцкање“, кое денес на ...
сите 8 | | | веќе видена

Општина Македонска Каменица доби престижна награда за креирање добар амбиент за развој на претприемништвото во Средна и Југоисточна Европа. Наградата што ја ...
сите 13 | | | веќе видена

Во рамки на Годишните средби на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Групацијата на Светската банка (СБ), делегацијата предводена од гувернерката на Народната ...
сите 77 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи