Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Prilep
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Museums in Prilep

Kuzman Josifoski Pitu


 • Address : Mara Josifovska 20
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈10750 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Museum of Tobacco (Muzej na tutun)


 • Address : Krushevsko Dzhade b.b.
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈10746 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

National Institution for the Protection of Cultural Monuments and Museum


 • Address : Aleksandar Makedonski (Mosha Pijade) 142
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈10750 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomen dom Blaze KoneskiCategories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ucastak


 • Address : Ilindenska b.b.
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈10750 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Расте интересот и барањата за промена на броилата. Граѓаните очекуваат фотоволтаиците на покривите на нивните домови магично да им го решат проблемот со ...
сите 32 | | | веќе видена

Кинескиот извоз на автомобили достигна нов месечен рекорд во јули, покажуваат најновите индустриски податоци на Кина. Автомобилските компании во земјата ...
сите 76 | | | веќе видена

Информација за задолжување на Македонија со заем кај домашни комерцијални банки разгледала Владата на седницата која се одржала на 3 август годинава. Конкретни ...
сите 106 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel