Пребарувањето е оптимизирано за Shkup

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Shkup
 • Ohër
Повеќе филтриПомалку филтри

Lokalitete arkeologjike по градови

Manastir Ohër Shkup Veles

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Lokalitete arkeologjike

AqueductKategoritë:

vende arkeologjike

Kapan AnKategoritë:

vende arkeologjike

Kurshumli an


 • Adresa: Atanas Babata p.n.
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7852 км

Kategoritë:

vende arkeologjike

SkupiKategoritë:

vende arkeologjike

Suli An


 • Adresa: Bozidar Adzija p.n.
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7852 км

Kategoritë:

vende arkeologjike

TauresiumKategoritë:

vende arkeologjike

Heraklea Linkestis


 • Adresa: Heraklea, afër ZOO
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7909 км

Kategoritë:

vende arkeologjike

Monument varri Sinan CelebiKategoritë:

vende arkeologjike

NU Enti dhe Muzeu-Ohër


 • Adresa: Boro Shain 10
 • Vendi: Ohër
 • Distanca: ≈7866 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:30 deri më 16:30

Stobi


 • Adresa: Lokaliteti arkeologjik Stobi Gradsko
 • Vendi: Veles
 • Distanca: ≈7912 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

Kategoritë:

vende arkeologjike

Mapa

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани предложи нов начин на пресметка на платите во администрацијата, според кој, ...
сите 171 | | | веќе видена

Во Стопанската комора на Македонија, како резултат на успешно спроведени пилот-обуки во рамките на проектот „Пазарно ориентирани вештини за одржливо енергетски ...
сите 8 | | | веќе видена

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ги презентираше инструментите за финансиска поддршка на домашните компании пред членките на Македонската ...
сите 78 | | | веќе видена

Грејната сезона е пред нас и ќе чини од 12.000 до 70.000 денари, во зависност од видот на енергија што се користи во домаќинството за затоплување. Според ...
сите 43 | | | веќе видена

Стопанската комора на Србија беше домаќин на годинешната дводневна Регионална конференција на ЕЕН - Европската мрежа на мали и средни претпријатија (Enterprise ...
сите 26 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи