Лингвафан

ПаркингЈавен превозКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДопуштено за деца

  • Адреса: бул.Јане Сандански 118-1/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7855 км
  • Локација: до ТЦ Бисер во нас. Аеродром

  • Телефон 2: 02 2446227
  • Факс: 02 3228921
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 20:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Лингвафан е акредитиран центар за странски јазици, член и основач на MAQS (Македонска асоцијација за квалитет во наставата по странски јазици).
Асоцијативна членка на EAQUALS (Европската асоцијација за квалитет во наставата по странски јазици).

НУДИМЕ ОПШТИ КУРСЕВИ ПО:
• АНГЛИСКИ, ГЕРМАНСКИ, АЛБАНСКИ, ГРЧКИ, ФРАНЦУСКИ, ИТАЛЈАНСКИ, ТУРСКИ, ШПАНСКИ, СЛОВЕНЕЧКИ, ШВЕДСКИ, РУСКИ и МАКЕДОНСКИ ЗА СТРАНЦИ
• Забавиште на англиски јазик за деца од предучилишна возраст
• Македонски за странци
• Јазично тестирање и сертификација
• Специјализирани курсеви по странски јазици прилагодени на барањата на клиентите и јазичното ниво
• Викенд курсеви
• Преводи и конференциски преводи
• Индивидуални јазични курсеви (еден на еден)
• Курсеви во простории на клиентите
• Подготвителни курсеви за меѓународни испити
• Јазично тестирање за издавање потврди

КОИ СЕ НАШИТЕ СТУДЕНТИ:
• Деца од предучилишна возраст од 4 - 6 год
• Деца од основно образование
• Младинци
• Универзитетски студенти
• Возрасни
• Професионални стручњаци
• Странски студенти и експерти

ПРОФИЛ НА КУРСЕВИТЕ:
• Oпшти, основни, напредни и специјализирани курсеви ниво А1 - С2 според CEFR (заедничка европска јазична рамка)
• Комуникативни курсеви по англиски и други странски јазици
• Подготвителни курсеви за Кембриџ сертификати FCE, CAE, IELTS, TOEFL, BEC, ILEC, BULATS
• Специјализирани групни курсеви за деловна и професионална комуникација
• Курсеви за обновување на знаењето
• Англиски курсеви за специјална намена
• Забавиште на англиски јазик
• Индивидуални курсеви (еден на еден)
• Викенд курсеви
• Преводи

ВРЕМЕТРАЕЊЕ НА КУРСЕВИТЕ:
• Модули од околу 80 часови во тек на една учебна година
• Модули од околу 70 школски часови во времетраење од 16 недели
• Интензивни модули од 40 - 48 школски часови во времетраење од 8 недели
• На барање, флексибилни модули за курсеви по нарачка

ТЕСТИРАЊЕ:
• Проверка на знаењето при запишување на нови слушатели (entry tests)
• Тестирање на напредокот и постигнатите резултати (progress tests)
• Сертифицирање на посетувањето на курсот
• Завршно тестирање со повратна анализа на резултатите (final tests)
• Индивидуално тестирање (на барање) за оценка на нивото на читање, пишување, слушање, зборување и граматика;
• Тестирање за проверка на знаења со издавање на потврда

ТРИ ЛОКАЦИИ:
• Аеродром: 02/2446 - 227
• Центар: 02/3117 - 386
• Тафталиџе 2: 02/3078 - 969
повеќе
10%заштеда
Цена со ДДВ:6.000 ден.5.400 ден.

Курсеви по германски јазик за возра ...

Цена со ДДВ:Побарај цена

Преводи


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи