Кјара Дона

Работиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноДопуштено за деца

  • Адреса: Даме Груев 16 кат 2 лок.5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7425 км
  • Локација: ТЦ Палома Бјанка

  • Телефон 2: 078 313398
  • Работно време: Пон - Пет од 17:00 до 21:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1537167835_8.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Кјара дона е јазичен едукативен центар кој ги нуди следните услуги:

• Предучилишни курсеви, курсеви за основци, средношколци и возрасни.
• Курсеви по англиски, германски, француски, италиjански, албански, турски, грчки, македонски јазик за странци.
• Специјализирани курсеви – деловен англиски јазик, англиски јазик за правници, курсеви за подобрување на комуникацијата, англиски и германски јазик за медицинари.
• Издавање на потврди за активно и пасивно познавање на јазик
• Подготовка за полагање испит по англиски јазик на државна матура
• Подготовка за меѓународно признаени сертификати за познавање на англискиот и германскиот јазик:
-KET (Key English Test)
-PET (Preliminary English Test)
-FCE (First Certificate of English)
-CAE (Certificate in Advanced English)
-CPE (Certificate of Proficiency in English)
-BEC (Business English Certificate)
-TOEFL (Test of English as a Foreign Language)
-IELTS (International English Language Test Systems)
-BULATS (Business Language Testing Service)
-Подготовка за испитите на Гете институтот: Start Deutsch 1 (Goethe-Zertifikat A1), Fit in Deutsch 1, Start Deutsch 2 (Goethe-Zertifikat A2), Fit in Deutsch 2, Goethe-Zertifikat B1, Goethe-Zertifikat B1 für Jugendliche, Goethe-Zertifikat B2, Goethe-Zertifikat C1.

Јазичниот едукативен центар Кјара Дона располага со квалитетен стручен кадар на професори, професионални во едукативната област. Едукативниот Центар Кјара Дона го фокусира своето работење кон деца и возрасни, преку иновативен пристап во учењето, со интерактивна и забавна програма.

Часовите се организираат во согласност со потребите и интересите на учениците и се опфаќаат сите вештини потребни за изучување на еден јазик (читање, пишување, слушање, говорење и изговор). Во часовите е вклучена и подготовка за тестови, испрашување, интерактивна јазична настава, целокупен фокус за целосно совладување на сите потешкотии во изучувањето на еден јазик. Со целосна грижа кон своите ученици, Кјара Дона своите часови ги организира во мали групи, со цел секој ученик да го добие потребното внимание за совладување на материјалот.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи