Kami Floring-Quick Step (Kvik step)


 • Address : Anton Popov 1/3-7
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈9440 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1584530772_61.png?t=true&w=300&h=300


  Photo of Location

  Photo & Video Galery

  Силен фокус на дизајнот и квалитетот и непобедлива жед за иновации: тоа се моторите што го прават Quick-Step еден од водечките играчи во индустријата за подови. Откријте за што станува збор, кој е брендот и како постојано се стремиме кон совршенство.

  Нашата компанија КАМИ ФЛОРИНГ ДООЕЛ СКОПЈЕ е претставник на еден од водечките брендови во индустријата со подови, Quick-Step подовите на производителот UNILIN Белгија.

  На македонскиот пазар постоиме и опстојуваме веќе 15 години како резултат на професионалноста, деловноста, посветеноста и секако задоволството на нашите клиенти. Нашата основна дејност е продажба на:

  Ламинати – над 100 различни дезени и нијанси, изработени од 70% дрво и 30% каучук, со 25 годишна гаранција за домашна употреба и 5 годишна гаранција за комерцијална употреба;

  Трослојни паркети – над 60 модели, изработени од 3 слоја на дрво со висока технологија и специфичен начин на боење и 35 годишна гаранција за домашна употреба;
  Livyn подови - луксузни винилни подови со печатена површина во палета од повеќе бои со висококвалитетното синтетичко јадро, водоотпорни, ја намалуваат бучавата.
  Неколку карактеристики на Quick-Step подовите не прават единствени и конкурентни на пазарот:
  · Дрвените и ламинатни подови на Quick-Step се 100% еколошки склоп на производ.
  Сите влезни суровини се внимателно селектирани за да не ја нарушат животната средина*дрвото што се користи за лицето на подот е од контролирани или еколошки проверени шуми, а средишниот слој од рециклирани дрва снабдени од плантажи. Нашите лепаци и лакови ги исполнуваат најстрогите меѓународни емисиони норми.
  Одличната завршница совршено го доловува природниот карактер на дрвото во сите негови нијанси и дезени.
  · Доживотен изглед - во Quick-Step е вложено толку многу енергија во знаење и посветеност за нашите подови што гарантираме доживотен век на траење и на задоволството од тоа.
  · Uniclic ® Multifit систем на спојување. Совршено поставен, сигурен и технички супериорен систем, со кој Вашиот паркет/ламинат е поставен само со еден клик, многу лесно и многу брзо, без да се оштетат парчињата под.
  more
  Retail Price - VAT Included:950 MKD

  Quick step flooring installation se ...

  Retail Price - VAT Included:1.250 MKD

  Cleaning kit for laminat floors


  See our products at
  Photo of Location
  Map

  Login on Golden Page

  UsernamePassword  New user ? | Forgot your password? | Cancel