Пребарувањето е оптимизирано за Skopje

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Veles
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Handball clubs
 • Handball schools
Повеќе филтриПомалку филтри

Handball clubs по градови

Bitola Kavadarci Kocani Skopje Veles

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Handball clubs

Handball Club-RK Prolet 1/1-41Categories:

handball clubs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Metalurg


 • Address : Jani Lukrovski 6
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7853 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 19:00
 • Пауза: Mon - Fri from 14:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

VardarCategories:

handball clubs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Borec


 • Address : Andon Surkov 8/61
 • Place: Veles

Categories:

handball clubs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Mladinec


 • Address : Nikola Karev 17
 • Place: Kocani
 • Distance: ≈7923 км

Categories:

handball clubs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Pelister (women) (Pelister (zeni))


 • Address : Sv.Kliment Ohridski 21
 • Place: Bitola

Categories:

handball clubs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

RK Bisinov


 • Address : Andon Surkov 8/61
 • Place: Veles

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tikves


 • Address : Zapaden Bulevar 1
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7927 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 19:00 to 21:00

Categories:

handball clubs

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) и Асоцијацијата на стартап заедницата – Стартап Македонија, потпишаа меморандум за соработка, со цел спроведување ...
сите 13 | | | веќе видена

По неколку години успешна работа на македонскиот пазар, повеќе од 50.000 задоволни корисници и секојдневно унапредување на своите производи, финансиското ...
сите 7 | | | веќе видена

Првата фотонапонска централа во земјата која истовремено произведува електрична енергија од сонцето и од одблесокот на светлината се инсталираше во Неготино од ...
сите 36 | | | веќе видена

Инвестициите во човечки капитал се подеднакво важни како и капиталните инвестиции. Верувам дека инвестирањето во луѓе е од витално значење за благосостојбата ...
сите 43 | | | веќе видена

Асоцијацијата на финансиски друштва на Северна Македонија (АФД) денес преку Зум платформата, ќе оддржи презентација за постигнатите резултати од годишното ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонија е 57. земја во светот по извоз на електрична енергија, од којшто во 2019-та година заработи 39.015.000 долари или над 26% повеќе во однос на 2018-та ...
сите 5 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel