Дениција

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиПрилагодено за пушачиМузика во живо / DJ

  • Адреса: Борис Трајковски 174-а (Првомајска)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7856 км
  • Локација: До ресторан Везилка

  • Работно време: Пон - Вто , Сре , Пет - Нед од 00:00 до 00:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Ви ја претставуваме Дениција - нов ресторан за свадби, настани и прослави во Скопје. Инспирацијата за овој ресторан доаѓа од македонската “Химна на љубовта” - безвремената Дениција. Таа ја симболизира ѕвездата Деница, најсјајната на небото, симбол на светлината, плодноста и убавината.

Дениција е помалата сестра на Везилка, дизајнирана и водена од истиот тим кој успешно ја позиционираше Везилка меѓу најдобрите ресторани за свадби во Македонија. Тоа беше еден од главните предизвици при планирањето на Дениција, да се задржи препознатливиот квалитет но и да се понуди нешто ново.

Формата и функцијата на просторот ја прават Дениција уникатна. Две сали кои функционираат одделно или заедно со минимален капацитет од 150 или максимален од 350 гости. Простор кој во лето е комплетно отворен и климатизиран, зиме затворен со најсовремена технологија на греење, а оваа трансформација е можна за само неколку минути.

Дениција ќе започне со работа на 1ви Јуни 2018 година
повеќе

Постови

Photos from Denicija's post

Denicija ресторан за свадби во Скопје со капацитет до 350 гости. Резервирајте го Вашиот термин☎️ 07 ...

Timeline Photos

Една година љубов, една година Дениција 🎈 🎂 🥂

Дениција

Дениција

Denicija's cover photo

Дениција

Дениција

3Д Презентација на Дениција

Ви ја претставуваме Дениција- нов ресторан за свадби, настани и прослави во Скопје. http://denicija ...

Дениција

Инфо и резервации за Denicija и на Termin.mkhttps://termin.mk/svadba/lokacija/restoran-denicija

3Д Презентација на Дениција

Ви ја претставуваме Дениција- нов ресторан за свадби, настани и прослави во Скопје. http://denicija ...
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи