Цвет на животот

Wi-Fi ЗонаРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизирано

  • Адреса: Никола Тримпаре 31/1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: Бугарска Амбасада

  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 22:00
    Саб - Нед од 12:00 до 20:00Фото и видео галерија

Цвет на животот е салон за убавина кој нуди различни луксузни третмани за лице и тело. Нашата цел е да го надминеме класичното. Да достигнеме и постигнеме нови параметри за тоа што претставува салон за убавина и здравје во вистинска смисла на зборот. Тука сакаме клиентите да го дознаат значењето на "Flower of Life", а тоа е да ја почувствуваат безграничната и бесконечната позитивна енергија, а притоа сетилата да доживеат нирвана од задоволство.

Целосниот асортиман на услуги можете да го разгледате подолу.

МАСАЖИ НА ТЕЛО
• Релаксациони масажи
-Ароматерапи Масажа
-Анти стрес Масажа
-Масажа со врели камења
-Ориентална масажа

• Терапевтски Масажи
-Длабоко-мускулна Масажа
-Спортска масажа
-Шведска Масажа

ТРЕТМАНИ ЗА ЛИЦЕ
-Класичен третман
-Третман за хидратација
-Третман за сензитивна кожа
-Третман за акни
-Третман против брчки
-Ароматичен третман
-Третман за зоната околу очите
-Третман за врат и деколте
-Третман за депигментација
-Микродермоабразија

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
-Anti-age STEM C3
-Anti-Age DNA CRONOLOGIE

МАНИКИР и ПЕДИКИР
• МАНИКИР O.P.I
-Sweet and Simple (краткок маникир)
-Pretty Hands (нормален маникир)
-Perfect Pretty Hands (целосен маникир)
-O.P.I Hands and Roses (гел лак-колор)

• ПЕДИКИР O.P.I
-Pretty Feet (нормален педикир)
-Perfect Pretty Feet (целосен педикир)
-Happy Feet (омекнување во вода, средување и полирање, 30 мин. Масажа)
-Smooth Hands and Feet (раце и нозе)
-O.P.I Toenail Short story (гел лак-колор)

ПАРЦИЈАЛНИ МАСАЖИ И ТРЕТМАНИ
-Масажа на грб
-Масажа на стопала
-Масажа на лице
-Рефлексологија
-Масажа на глава, врат и рамена
-Масажа на раце и дланки
-Целулина масажа со специјален серум и крема
-Целулитен третман со врапинг
-Пилинг на тело
-Лифтинг третман

ДЕПИЛАЦИЈА
Депилацијата е сигурен, лесен и брз начин да се ослободите од несаканите влакна.
повеќе

Постови

Photos from Flower of Life's post

>>НОВИ ТРЕТМАНИ И ЛИНИИ И ВО FLOWER OF LIFE<<🍀Почувствувајте ја магијата на морето🍀>Thalgo silho ...

Photos from Flower of Life's post

🍀Најдраги матуранти🍀Сакате да бидете посебни и забележани на матурската вечер?!Дозволете Flower of ...

Photos from Flower of Life's post

💗Почитувани клиенти💗Flower of Life може да се пофали како е еден од ретките во регионот па и поширо ...

Photos from Flower of Life's post

💅😍Почитувани клиенти💅😍Со големо задоволство би сакале да ве известиме дека новата колекција на O.P. ...

Photos from Flower of Life's post

Flower of Life е професионален салон за убавина и здравје кој строго работи со козметички линии кои ...

Photos from Flower of Life's post

"Љубовта e почеток на секоја уметност. Вредноста на делото зависи од уметникот"<3 Flower of Life пр ...

Flower of Life's cover photo

Flower of Life

50%заштеда
Цена со ДДВ:1.000 ден.500 ден.

Класичен третман на лице

3%заштеда
Цена со ДДВ:1.500 ден.1.450 ден.

Масажа со врели камења

4%заштеда
Цена со ДДВ:1.200 ден.1.150 ден.

Анти стрес масажа

6%заштеда
Цена со ДДВ:800 ден.750 ден.

ПЕДИКИР O.P.I - Perfect Pretty Feet ...

Цена со ДДВ:1.500 ден.

Третман против брчки

Цена со ДДВ:600 ден.

Масажа на грб


Видете ги нашите производи на
Купони

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи