Радиус (100км)

Цвет на животот

Работиме 7 дена во неделатаКлиматизирано

  • Адреса: Никола Тримпаре 31/1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км
  • Локација: Бугарска Амбасада

  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 22:00
    Саб - Нед од 12:00 до 20:00Фото и видео галерија

Нашата цел е да го надминеме класичното. Да достигнеме и постигнеме нови параметри за тоа што претставува салон за убавина и здравје во вистинска смисла на зборот. Тука сакаме клиентите да го дознаат значењето на "Flower of Life", а тоа е да ја почувствуваат безграничната и бесконечната позитивна енергија, а притоа сетилата да доживеат нирвана од задоволство.

Целосниот асортиман на услуги можете да го разгледате подолу.

МАСАЖИ НА ТЕЛО

1.Релаксациони масажи
-Ароматерапи Масажа
-Анти стрес Масажа
-Масажа со врели камења
-Ориентална масажа

2.Терапевтски Масажи
-Длабоко-мускулна Масажа
-Спортска масажа
-Шведска Масажа

ТРЕТМАНИ ЗА ЛИЦЕ

-Класичен третман
-Третман за хидратација
-Третман за сензитивна кожа
-Третман за акни
-Третман против брчки
-Ароматичен третман
-Третман за зоната околу очите
-Третман за врат и деколте
-Третман за депигментација
-Микродермоабразија

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

-Anti-age STEM C3
-Anti-Age DNA CRONOLOGIE

МАНИКИР и ПЕДИКИР

МАНИКИР O.P.I
-Sweet and Simple (краткок маникир)
-Pretty Hands (нормален маникир)
-Perfect Pretty Hands (целосен маникир)
-O.P.I Hands and Roses (гел лак-колор)

ПЕДИКИР O.P.I
-Pretty Feet (нормален педикир)
-Perfect Pretty Feet (целосен педикир)
-Happy Feet (омекнување во вода, средување и полирање, 30 мин. Масажа)
-Smooth Hands and Feet (раце и нозе)
-O.P.I Toenail Short story (гел лак-колор)

ПАРЦИЈАЛНИ МАСАЖИ И ТРЕТМАНИ
-Масажа на грб
-Масажа на стопала
-Масажа на лице
-Рефлексологија
-Масажа на глава, врат и рамена
-Масажа на раце и дланки
-Целулина масажа со специјален серум и крема
-Целулитен третман со врапинг
-Пилинг на тело
-Лифтинг третман

ДЕПИЛАЦИЈА

Депилацијата е сигурен, лесен и брз начин да се ослободите од несаканите влакна.
повеќе

Постови

Photos from Flower of Life's post

💅😍Почитувани клиенти💅😍Со големо задоволство би сакале да ве известиме дека новата колекција на O.P. ...

Photos from Flower of Life's post

Flower of Life е професионален салон за убавина и здравје кој строго работи со козметички линии кои ...

Photos from Flower of Life's post

"Љубовта e почеток на секоја уметност. Вредноста на делото зависи од уметникот"<3 Flower of Life пр ...

Flower of Life's cover photo

Flower of Life

<3 Flower of Life NEW LOOK <3

Photos from Flower of Life's post

Драги клиенти и пријатели, со големо задоволство би сакале да ви ја најавиме новата и до сега најгол ...

Home - Flower of Life

Flower of Life is a modern beauty and health salon. Offers an extensive range of beauty treatments a ...
15%заштеда
Цена со ДДВ:1.000 ден.850 ден.

Класичен третман на лице

Цена со ДДВ:1.500 ден.

Третман против брчки

Цена со ДДВ:1.200 ден.

Анти стрес масажа

Цена со ДДВ:1.500 ден.

Масажа со врели камења

Цена со ДДВ:600 ден.

Масажа на грб


Видете ги сите наши производи на
Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи