Пребарувањето е оптимизирано за Skopje

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Ohrid
 • Prilep
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Carvers
 • Woodcarvers
 • Handicraft shops (crafts & craft supplies)
 • Souvenires
Повеќе филтриПомалку филтри

Carvers по градови

Bitola Kavadarci Ohrid Prilep Skopje

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Carvers

Association of Xylographers (Zdruzenie na kopanicari)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Cultural treasure (Kulturna riznica)


 • Address : Petar Drapsin 7-a
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7428 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 00:00 to 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Galileo


 • Address : bul.V.S.Bato 14/16
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7429 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Inter kamak/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Km Jewellery


 • Place: Skopje

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Aini


 • Address : Car Samoil 24
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7438 км
 • Working Hours: Tue - Sun from 11:00 to 21:00

Categories:

carvers, souvenires

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Barok


 • Address : Car Samoil 24
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7438 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 10:00 to 22:00

Break: Mon-Sun 14-18h

Categories:

carvers, woodcarvers

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Perdika


 • Address : Uzicka Republika 2
 • Place: Bitola
 • Distance: ≈7478 км

Categories:

woodcarvers, carvers

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Rezba


 • Address : Pirinska 22
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈7475 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 07:00 to 19:00

Categories:

woodcarvers, carvers

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Stolarija Stojanoski


 • Address : Dimo Narednikot 73
 • Place: Prilep

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tron


 • Address : Car Samoil 61
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7438 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 10:00 to 20:00
 • Пауза: Mon - Sat from 14:00 to 18:00

Categories:

carvers

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Zingiber


 • Address : Egejska 33-a
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7500 км

Categories:

souvenires, carvers

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Зоран Здравев поднел оставка од функцијата неизвршен член на Одборот на директори на македонската фабрика за чоколади „Европа“. За оваа промена извести ...
сите 36 | | | веќе видена

Доколку итно и недоложно не се исплати поддршката за туристичко-угостителскиот сектор предвидена со петтиот пакет мерки и не се обезбеди дополнителна директна ...
сите 91 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel