Бронко

Јавен превозWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Никола Вапцаров 8-2/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7425 км
  • Локација: строг центар, на Рекорд

  • Телефон 2: 070 585863
  • Факс: 02 3130360
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 21:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1504161830_74.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Центарот за јазично образование "Bronco" од 2002 година се занимава со преведувачка дејност и организира квалитетно и иновативно изучување на најактуелните странски јазици со својот професионален тим од искусни професори преку употреба на богати наставни програми прилагодени на возраста и интересите на слушателите.

ЗОШТО НЕ ОДБРАА НАС?
- професионален и посветен тим од професори со меѓународно искуство;
- богати наставни програми прилагодени на возраста, потребите и интересите на учениците;
- квалитетна настава во мали групи за повеќе индивидуално внимание;
- примена на најсовремени и оригинални учебници, наставни помагала и нагледни средства;
- иновативен и уникатен методолошки пристап со кој учењето станува забава (примена на анкети, квизови, игри, - натпревари,песни, награди…)
- најсовремено опремени модерни училници со соодветни аудио-визуелни средства;
- прецизно одредување на нивото/степенот на знаење;
- пријателска и релаксирана атмосфера;
- стотици задоволни ученици со одлични резултати;
- дипломи и уверенија признати кај нас и во странство.


НАШИ КЛИЕНТИ И СОРАБОТНИЦИ:
Германска амбасада, Гете-Институт, Министерство за образование и наука, Министерство за надворешни работи, Министерство за внатрешни работи, Министерство за финансии, Министерство за економија, Министерство за транспорт и врски, Министерство за животна средина и просторно планирање, Собрание на Република Македонија, Републички завод за здравствена заштита, Републички завод за стандардизација, Републички завод за индустриска сопственост, Секретаријат за европски прашања, Секретаријат за законодавство, Совет за радиодифузија, Агенција за заштита на авторски права, Полициска Академија, Линкакрос - американска невладина организација, “Superbrands“ и голем број компании, приватни фирми и државни училишта
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи