Астарта

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Загребска 28 ламела 3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

  • Работно време: Пон - Пет од 17:00 до 22:30Фото и видео галерија

Женскиот центар Астарта нуди поддршка, холистичка и природна едукација и подготовка на бремените жени и младите мајки за сите аспекти на бременоста, породувањето, доењето и раното родителство, за сеопфатна грижа на себе си и на бебето.

Друга програма на Астарта се часовите и активностите за интегрална јога. Женскиот центар Астарта работи под водство на Даница Ивановска Лепојевиќ, психолог, наставник по јога, советничка за доење и дула.

Бремените жени, мајките и нивните партнери можат да ни се обратат за:
• Часови пренатална јога
• Средби за разговори и споделување на бремените жени и новите мајки
• Породување со дула
• Советување со советничка за доење
• Курс за бебешка масажа
• Индивидуални консултации со специјалисти од различни профили
• Активности за мајки и дечиња
• Едукативни работилници за двајцата родители

Во однос на подобрување на личната добросостојба и здравје, како и спиритуалниот и личниот развој, можете да ни се обратите за:
• Основни курсеви за интегрална јога
• Редовни и напредни часови за интегрална јога
• Индивидуални часови за интегрална јога
• Средби, сминари и други активности од областа на јогата и духовноста
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи