Allgoritmik edu


 • Adresa: Ilindenska 1/2B
 • Vendi: Kavadar


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1710929073_93.jpg?t=true&w=300&h=300


  Foto dhe video galeri

  Ne jemi shkollë ndërkombëtare për programim dhe matematikë për fëmijë nga 6 deri në 17 vjeç. Ne operojmë në mbi 90 vende dhe kemi mbi 1.1 milion studentë. Punojmë në grupe deri në 12 studentë për grup, në mënyrë që secili student të marrë mbështetjen e nevojshme. Mësimi kryhet online ose në një vend që është i përshtatshëm për ju. Fëmija nuk duhet të ketë përvojë të mëparshme kodimi ose mënyre teknike të menduarit. Kur do të përfundojnë kursin e tyre, ata mund të kalojnë në kursin tjetër për të vazhduar studimet e tyre dhe gradualisht të bëhen një zhvillues profesionist i Python.

  Me ne, fëmija juaj do të përmirësojë rezultatet e tij në shkollë. Me ndihmën e të menduarit matematikor, ne i përgatisim fëmijët për profesionet e tyre të ardhshme në fushat më premtuese të industrisë së IT. Mësimet tona stimulojnë të menduarit kritik dhe punën në grup te fëmijët, e tejkalojmë frikën e gabimeve në rrugën drejt arritjes së kualifikimeve që i duhen botës.

  Kurse për programim:
  • The Coding Knight (6-7 vjet.)
  • Digital Literacy (7-9 vjet.)
  • Visual Programming (9-12 vjet.)
  • Video Content Makers (9-14 vjet.)
  • Graphic Design (9-14 vjet.)
  • Game Design (10-12 vjet.)
  • Building Websites (11-14 vjet.)
  • Python Start (12-13 vjet.)
  • Python Pro (14-18 vjet.)
  • Unity Game Development (12-17 vjet.)

  Si zhvillohen mësimet?
  • Këtu në shkollë kemi mësime në grup një herë në javë ose në fundjavë. Gjatë 90 minutave të çdo mësimi:
  • Rishikojmë atë që trajtuam në mësimin e fundit.
  • Mësojmë një temë të re në mënyrë lozonjare.
  • Bëjmë programim.
  • Argëtohemi dhe bëjmë aktivitete.
  • Diskutojmë për rezultatin e mësimit.
  • Punojmë në shtëpi në librat tanë të punës dhe në platformë.

  Libër i zgjuar shkollor
  Fëmija juaj mëson me ritmin e tij ndërsa platforma jonë analizon përparimin e tij dhe sugjeron detyra me nivelin e duhur të vështirësisë

  Laboratori i projektit
  Studentët tanë i vënë në praktikë njohuritë e tyre që në klasat e tyre të para: ata ndërtojnë lojëra në Scratch ose zhvillojnë aplikacione në Python

  më shumë

  Hyni në Librin e Artë

  Emri i përdoruesitFjalëkalim  Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj