Алфабет

Јавен превозWi-Fi ЗонаКлиматизираноДопуштено за деца

  • Адреса: бул.Партизански Одреди 91
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7422 км

  • Телефон 2: 070 228526
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 22:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1490873260_8.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

АЛФАБЕТ е едукативен центар кој овозможува брзо и ефикасно изучување на странски јазици по принцип на светските методи и стандарди. Наставата се одржува во модерно опремени училници со професионален и креативен тим на професори.

Училиштето одржува курсеви за возрасни и деца по:
• Англиски јазик
• Германски јазик
• Италијански јазик (од 16 год. нагоре)
• Шпански јазик (од 16 год. нагоре)
• Албански јазик
• Турски јазик

Професорите вработени во училиштето се со долгогодишно професионално искуство. Условите за одржување на часовите се беспрекорни, со одлично опремени училници надополнето со видео и аудио презентирање на наставата. Работиме по најсовремени програми, според европските стандарди. Часовите се надополнети со креативна, интерактивна настава, во мошне пријатна средина. Oдржуваме часови за IELTS,TOEFL и останатите сертификати кои се издаваат од страна на британскиот центар.

Курсевите започнуваат со настава од 15-ти септември, а запишувањето започнува од 1-ви септември. Курсевите за возрасни траат 4 месеци. Слушателите доаѓаат 2 пати неделно по 90 мин. На крајот на секој степен се полага завршен тест и се добива диплома. Бројот на слушатели во една група е од 5-10 слушатели. За оние кои не можат да се вклопат во група одржуваме и индивидуални часови – 60 мин./90 мин. Што се однесува до цените нудиме и попусти.

Центарот за јазици Алфабет ги нуди и следните видови превод:
• Судски превод
• Литературен превод
• Документи
• Економски и правни текстови
• Медицина
• Останати стручни преводи
• Лични преводи
Ви гарантираме професионален превод со дополнителна лектура на текстовите, како и запазување на дадените рокови.

УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ ПО ДОБРО ПРОВЕРЕНИ МЕТОДИ!
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи