Ading


  • Adresa: rr.1409, Novosellski pat 11
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7419 км
  • Lokacioni: nas. Novo Selo

  • Telefon 2: 02 2034820
  • Faksi: 02 2034850
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1589193500_57.png?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

ADING është kompania udhëheqëse në Evropën Juglindore për prodhim dhe plasman të materialeve kimike për ndërtimtari, e cila është formuar në vitin 1969.

Kompania është e organizuar si shoqatë aksionistësh me shumë themelore kapitale prej 3.857.636 €. Shuma themelore kapitale është e përbërë prej krejtësisht 386.400 aksione të thjeshta me vlerë nominale të një aksioni prej 9983 €. Aksionet e ADING-ut tregtohen në tregun jozyrtar të shoqatave në pronë publik në Bursën Maqedonase të letrave me vlerë afatgjate. Tregtimet e para me aksionet e ADING AD, Shkup, janë të regjistruara në datën 27.12.1997. Zyra qendrore e kompanisë amë dhe reparti më I madh për prodhimtari gjenden në Shkup, R. e Maqedonisë, kurse me përfaqësuesit dhe shpërndarësit e vetë është prezent në më tepër se 13 tregje në regjionin e Evropës Juglindore, Lindjes së Mesme dhe Azisë. Kjo kompani ka repartet e veta të prodhimtarisë edhe në R. e Bullgarisë dhe R. e Iranit, derisa firma të cilat janë përfaqësues të saj ka në R. e Serbisë, R. e Kazakistanit dhe në R. e Greqisë.

Kjo kompani është njëra ndër kompanitë e para me certifikatën ISO 9001-2000 në R. e Maqedonisë dhe udhëheqësia e kompanisë e ka marrë si detyrë profesionale të përmirësojë kualitetin e prodhimeve dhe shërbimeve, të kujdeset për klientët dhe të punësuarit.

Ajo që kjo kompani ka certifikatën ISO 14001:2004 tregon kujdesin dhe politikën aktive të ADING-ut ndaj mjedisit jetësor dhe vëmendjen që duhet kushtuar atij. Mu disa prej këtyre kualiteteve shumë herë janë të njohura nga shoqëria në të cilën punojmë dhe të cilat e vërtetojnë pozitën tonë si kompani që është e përgjegjshme për shoqërinë.

Programin prodhues e përbëjnë më shumë se 100 produkte, të cilat ofrojnë zgjidhje për probleme më specifike me të cilat merret ndërtimtaria moderne:

- Aditive për betone dhe llaçe
- Përzierje për spërkatje
- Reparimi I betonit
- Dysheme industriale dhe sportive
- Struqe
- Hidroizolime
- Lyerje mbrojtëse
- Materiale kundër zjarit
- Ngjitës ndërtimor
- Përzierje për rafshim
- Suvatim dhe lyerës dekorativ
- Prodhime ndërtimi
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj